Родич міністра-втікача з уряду Азарова зіпсував пам’ятку архітектури в центрі Києва

Родич міністра-втікача з уряду Азарова зіпсував пам’ятку архітектури в центрі Києва

Фото: ТСН

Доки Микола Присяжнюк у бігах, його зять потрапив у скандал.

У центрі Києва власник квартири вирішив зробити ремонт у будинку-пам’ятці архітектури, і щоби добудувати балкон там, де він не передбачений, у стіну вбив залізні балки. Це призвело до тріщин в історичному домі, котрі загрожують його руйнацією, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Балки з виносом на 2,5 метри з’явилися на третьому поверсі зеленої споруди на Шота Руставелі. Обурені сусіди кажуть, що це зробив зять колишнього аграрного міністра Присяжнюка Вадим Симонов, котрий і сам був чиновником – працював заступником голови Ветеринарної та фітосанітарної служби України. Телефоном він пояснив, що квартиру готував для великої родини, але тепер від планів на балкон відмовився. "Що лишилося – все зріжуть. Перекриття робили там. Не звертайте на це ніякої уваги. Перекриття, тому що там житиме велика родина. Переселенці", - пояснив власник житла.

Під час невдалого ремонту квартири в будинку-пам'ятнику архітектури утворилися тріщини

Під час невдалого ремонту квартири в будинку-пам'ятнику архітектури утворилися тріщини

У те,  що балки поставлені задля укріплення підлоги, сусіди не вірять, бо Симонов раніше псував вигляд історичної будівлі пластиковим балконом у своїй іншій квартирі. Архітектор Георгій Духовичний у 1990-ті проводив капітальну реставрацію квартири, яка зараз належить родині Симонова, та переживає за заподіяні зміни. "Мені дуже прикро, тому що саме ця квартира була зразком художнього виконання житлового фонду Києва кінця ХІХ – початку ХХ століття. Там була фантастична ліпнина, там були чотири різні каміни історичні", - розповів він.

В управлінні охорони культурної спадщини КМДА вже повідомила власника квартири про вимоги: прибрати балки та повернути фасаду автентичний вигляд. "Дозволів ніяких не було, проект ніякий не погоджено. Це жахлива поведінка, це неповага до культурної спадщини. Необхідно карати за таке", - вважає головний спеціаліст відділу інспекції державного контролю об’єктів культурної спадщини та археологічного нагляду Вартан Азатьян.

Таке втручання в стіни знижує безпеку жителів усіх квартир, кажуть фахівці. "Знищені несучі конструкції стін в цій квартирі. І які наслідки будуть, коли цей дім впаде чи складеться – ніхто не може сказати", - попереджає Духовичний. У разі відмови повернути будинку первинний вигляд, на власника може чекати штраф або обмеження волі до трьох років.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Наступна публікація