Ринок "Столичний" звинуватили в спробі заблокувати кредиторам стягнення іпотечного майна

Дата публікації
Перегляди
570
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ринок "Столичний" звинуватили в спробі заблокувати кредиторам стягнення іпотечного майна

Фото: УНІАН

Сума залишку боргу ринку "Столичний" перед "Спецбуд-Моноліт" становила 14,5 млн грн.

У 2015 році ТОВ "Ринок сільськогосподарської продукції "Столичний" було надано позику для повернення кредиту ПАТ "Укрінбанк", згідно з договором про відкриття невідновлюваної кредитної лінії. Проте зараз адміністрація ринку може робити спроби заборонити кредиторам здійснювати стягнення на іпотечне майно.

Про це розповів представник компанії "Спецбуд-Моноліт" Василь Олійник в коментарі "Апостроф".

За його словами, надана позика була забезпечений іпотечними договорами. Йдеться про компанії: ТОВ "Спецбуд-Моноліт", ТОВ "Аренпі Груп" і ТОВ "Ринок сільськогосподарської продукції "Шувар".

Вимоги "Спецбуд-Моноліт" було забезпечено нерухомим майном: павільйоном "Овочі-фрукти" комплексу будівель і споруд оптового ринку сільськогосподарської продукції з об'єктами інфраструктури за адресою: Київська обл., с. Софіївська Борщагівка, вул. Велика Окружна, 110-А.

Понад рік ринок "Столичний"  зазначений в договорі позики термін не повертає борги кредиторам. Сума залишку боргу ринку "Столичний" перед "Спецбуд-Моноліт" становила 14,5 млн грн.

"Спецбуд-Моноліт" отримав право на звернення щодо стягнення щодо іпотеки. Однак, Господарський суд Києва в особі судді Наталії Ягичевої, заборонив здійснювати будь-які дії, спрямовані на звернення щодо стягнення щодо іпотеки, проводити реєстраційні дії щодо зміни власника щодо майна, що є предметом іпотеки.

Зокрема, суддя вирішила, що "наведені ринком "Столичний" обставини в їхній сукупності, підтверджені наявними в матеріалах справи доказами, дають обґрунтовані підстави припускати реальну можливість відчуження майна заявника за договорами, справжність яких оскаржується у цій справі, що в разі вчинення таких дій ускладнить або фактично нівелює можливість захисту прав та інтересів позивача".

Рішення було ухвалене, оскільки, на думку ринку "Столичний", в 2015 році останній нібито незаконно отримав кошти від кредиторів для повернення кредиту ПАТ "Укрінбанк", згідно з договором про відкриття невідновлюваної кредитної лінії, і передав в іпотеку нерухоме майно.

Як вказав представник кредитора, ринок "Столичний" намагається запобігти звернення стягнення щодо  іпотеки.

Водночас, рішення суду про заборону вчиняти дії не було виконано і не було внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Як вказує представник кредитора, протягом 2020 року ринок "Столичний" уклав низку сумнівних договорів, що стало підставою для розгляду судом питання про банкрутство останнього.

У компанії "Спецбуд-Моноліт" вважають метою судді Наталії Ягичевої і ринку "Столичний" недопущення виконання вимог ринком "Столичний" до моменту порушення справи про банкрутство останнього.

Ринок "Столичний" — об'єкт оптової торгівлі, реалізований у форматі багатофункціонального логістичного комплексу. Загальна площа професійних комерційних площ становить 37 га.

Дата публікації
Перегляди
570
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація