Рейдери та кримінальні авторитети: що коїться навколо компанії, яка будує метро в Києві

Рейдери та кримінальні авторитети: що коїться навколо компанії, яка будує метро в Києві

Фото: фото: Юлія Яценко

Про рейдерське захоплення говорять на рівні міністерства юстиції.

Будівництво метро на Виноградар перетворилося на епопею з багатьма незрозумілими нюансами. Торік переносилися терміни завершення робіт, заяви про це робили нібито самозванці, а власники компанії-підрядника заявили про спробу захоплення підприємства, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У шапці замість каски міський голова Віталій Кличко спускається на будівельний майданчик станції "Мостицька". Передовсім його цікавлять строки завершення робіт. Уже в копані очільник Києва переймається за фінансування проєкту – його запевняють, що з цим проблем немає.

Власники компанії, яка будує метро на Виноградар, обіцяють добудувати його до 2021 року

Власники компанії, яка будує метро на Виноградар, обіцяють добудувати його до 2021 року

Хвилювання за терміни впровадження нових станцій метро небезпідставні – довкола компанії "Київметробуд", яка зводить цей об’єкт, розгорівся  скандал. У грудні замість директора Василя Кобіля наглядова рада призначає інженера Олександра Метелицю. За добу Кобіль повертається на посаду. Цього тижня історія повторилась. У скандалі спливає прізвище Микитася – його називають "справжнім керівником" компанії.

Чоловік із пишною чуприною ще в середу називав себе директором – він син першого голови Київської міської державної адміністрації Івана Салія. Під час першої, і як виявилось останньої пресконференції, він і зробив приголомшливу заяву: "Суттєво зривається графік введення метро в експлуатацію. Запізнення по будівництву метро – вісім місяців". Менше ніж за добу Мін’юст визнає його призначення незаконним і видалить його прізвище з  державного реєстру, а міністр юстиції Денис Малюська охарактеризує події довкола "Київметробуду" спробою рейдерського захоплення. "Два приватних нотаріуси, які вчинили незаконні реєстраційні дії, вони змінили двічі гендиректора підприємства незаконно, без підстав, з порушенням заборон суду, з порушенням територіальності, з порушенням процедури. Ми зреагували в обох випадках миттєво", - запевнив урядовець.

Із Сергієм Кияшком журналісти зустрілися на будмайданчику. Він – кінцевий бенефіціарний власник компанії "Київметробуд". Чоловік каже, що проблеми почалися тоді, коли було підписано контракт із містом на 6 мільярдів гривень: "До цього процесу причетний ділок від житлового ринку пан Микитась". Керівник вважає, що скандальний забудовник двічі зорганізував засідання спостережної ради, куди реальних акціонерів не запустили "тітушки". "Сформувалася рейдерська група, котру очолив наш спостерігач наглядової ради, пан Токарев. Залучив кримінального авторитете "Лєшего", котрий персонально взяв участь у фізичному відмежуванні нас від учасників засідання 17 грудня", - розповів Кияшко.

ТСН намагалась отримати коментар пана Микитася, але той не відреагував на запит у месенджері, хоча й прочитав його. Тим часом пан Кияшко вважає, що й арешт коштів компанії зорганізували ті самі люди, котрі намагалися змінити керівництво: "За звинуваченням того ж Токарева у нас відбувається процедура арешту рахунків. Все на місці, нічого не витрачено не за цільовим призначенням, роботи масштабні провадяться – ми пишаємося тим, що ми робимо".

Наразі будівельні роботи тривають – у районі проспекту Правди споруджуються тунелі неглибокого залягання, а біля станції "Мостицька" триває підготовка до початку буріння підземних тунелів. Влада міста обіцяє перебіг робіт контролювати щотижня.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Повʼязані теми:

Наступна публікація