Рейд нічним Києвом: водії сідають за кермо напідпитку так само часто, як і раніше

Рейд нічним Києвом: водії сідають за кермо напідпитку так само часто, як і раніше

Фото: informator.dp.ua

Жорсткіші санкції кардинально не змінили ситуацію на краще.

Десятки тисяч українців не зупиняють підвищені штрафи та покарання за нетверезе кермування. За останні роки п’яними за кермом в Україні ловили держслужбовців, поліцейських і навіть священиків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Лише за вісім місяців цього року патрульні зупинили 75 тисяч нетверезих кермувальників. Півтисячі з них стали винуватцями аварій, у яких загинули 43 людини. Два роки тому нічний рейд журналістів ТСН вулицями столиці допоміг виявити понад 30 порушників. Ситуація принципово не змінилися й досі.

Вбивці на дорогах. Від початку року патрульні зупинили 75 тисяч нетверезих за кермом

Вбивці на дорогах. Від початку року патрульні зупинили 75 тисяч нетверезих за кермом

Мисливці на п'яниць чергують під нічними клубами та ресторанами. Коли бачать, що за кермо сідає водій, який вживав – викликають поліцейських. Цього разу перший, хто викликає підозру, з закладу виходить опівночі – в його машину сідають веселі пасажирки. За другим водієм, який ледь тримається на ногах, копи влаштовують погоню приватним сектором. Втекти у двір готелю чоловіку і його супутниці завадив паркан. Іноземець спочатку просив зачекати, потім вдавав, що не розуміє, чого від нього хочуть. Через базу патрульні дізналися, що нещодавно його позбавили права кермувати, адже теж спіймали п’яним. Цього разу на алкотест на місці не погоджується і просить везти його у лікарню. Через годину там також відмовляється від огляду лікаря – водія автоматично визнають винним.

Вже вдосвіта активісти й поліцейські зупиняють ще одну автівку, застосовують силу і кладуть найагресивніших пасажирів мармизою додолу. Люди вимагають надати їм адвоката. Загалом за одну ніч і лише у Києві копи склали два десятки протоколів за пиятику за кермом. Але сподіватися на те, що це кардинально виправить ситуацію, не варто.

Суддя Деснянського суду Києва Валерія Бабко розповідає: щонайменше половина кермувальників, яких спинили нетверезими, уникає покарання. Виною цьому є неправильно оформлені поліцейськими документи. "50-70 відсотків точно. Саме за те, що вони неправильно складають протоколи. Я лише один побачила протокол, що не було до чого причепитися", - зізналася працівник Феміди. Крім того, адвокати водія вимагають від патрульних доказів. "Всі диски, які вони додають, розпочинаються зі стоячої машини. І вони підходять і кажуть: ми бачили, як ви себе нікчемно поводили. Але стаття передбачає – керував", - пояснює суддя.

 Якщо провину доведуть, то штраф за алкогольне водіння нині становить 10,2 тисяч гривень плюс заборона кермувати на рік. Якщо піймають удруге – це вже 20,4 тисяч гривень і три роки без посвідчення. За третій випадок водій має викласти понад 40 тисяч гривень і не сідати за кермо 10 років.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Наступна публікація