"Революція 2014 року починалася з Києва". Кличко відповів на можливий розподіл посади мера і голови КМДА

"Революція 2014 року починалася з Києва". Кличко відповів на можливий розподіл посади мера і голови КМДА

Фото: УНІАН

Мер Віталій Кличко наполягає на тому, що кияни мають демократичне право обирати свою владу.

У разі розподілу посади мера Києва і глави Київської міської державної адміністрації можуть бути проведені дострокові вибори у столиці.

Як повідомив в інтерв’ю виданню theБабель очільник столиці Віталій Кличко, ухвалене рішення буде свідчити про "руйнування місцевого самоврядування, ігнорування основних принципів демократії, принципів розвитку всіх європейських міст". "У цьому ключі розвиток подій може бути різним. Нагадаю, революція 2014 року починалася з Києва і киян, які були не згодні з методами управління, зокрема в місті", - сказав Кличко.

Він заявив, що його слова про революцію, яка починалась із столиці України, не шантаж або натяки для влади, а є нагадуванням історії подій і про те, що не можна ігнорувати думку і права людей. Зокрема, право демократично обирати владу.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на зустрічі із мером Києва Віталієм Кличком підтвердив інформацію про те, що збирається призначити на посаду голови Київської міської державної адміністрації свою людину. Кличко сказав президенту про те, що ініціатива глави держави - позбавлення мера виконавчих повноважень - це повернення методів Януковича. 

Зазначимо, що питання розподілу повноважень мера Києва і голови КМДА порушувалось за різних президентів. Так, 11 лютого 2002 року в розпал виборчої кампанії тодішній президент Леонід Кучма підписав укази, звільнивши мера Олександра Омельченка з посади глави КМДА і призначивши в. о. голови КМДА Ігоря Шовкуна. Наступного разу питання суміщення посад мера і голови КМДА було піднято в 2003 році у зв'язку з досягненням Омельченком граничного для держслужбовців 65-річного віку. Тоді президент попросив Конституційний суд роз'яснити низку положень Конституції, закону "Про місцеве самоврядування" та закону "Про столицю України - місто-герой Київ" та 25 грудня 2003 року отримав відповідь:

"На основі системного аналізу положень Конституції України ( 254к/96-ВР ) і чинного законодавства можна дійти висновку, що Київську міську державну адміністрацію може очолювати лише особа, обрана Київським міським головою, яка Президентом України призначається головою Київської міської державної адміністрації. Як голова Київської міської державної адміністрації Київський міський голова  з питань здійснення виконавчої влади є відповідальним перед Президентом України і Кабінетом Міністрів України, підзвітним і підконтрольним Кабінету Міністрів України. На посадову особу, яка є Київським міським головою і одночасно головою Київської міської державної адміністрації, не поширюються вимоги про граничний вік перебування на державній службі, передбачені частиною першою статті 23 Закону України "Про державну службу" ( 3723-12 )".

16 листопада 2010 року тодішній президент Янукович звільнив голову Київської міської державної адміністрації Леоніда Черновецького і призначив замість нього його першого заступника Олександра Попова, який не був обраний мером. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація