Реконструкція бою за Арсенал і смолоскипний марш: як у Києві відзначають День героїв Крут

Україна відзначає 100 річницю бою українських студентів із більшовиками.

Сьогодні, 29 січня, до Дня героїв Крут у Києві відбулася реконструкція бою військ УНР проти більшовиків на заводі Арсенал. Актори відтворили події, які відбувались наприкінці січня 1918 року. Після цього смолоскипний марш дійшов до Аскольдової могили.

Напередодні у Крутах відбулися заходи із вшанування загиблих у бою. На заході були присутні українські військові та представники уряду. Українська залізниця організувала спеціальний рейс на станцію Крути у роковини бою київської молоді з російськими загарбниками, щоб всі охочі відвідати церемонію могли прибути на неї в зручний час. 

Бій біля залізничної станції Крути відбувся 29 січня 1918 року. За 130 км від Києва кілька сотень курсантів і козаків протягом 5 годин чинили спротив 4-тисячному підрозділу більшовиків на чолі з Муравйовим. Оборонці Києва змогли суттєво затримати наступ червоних банд на українську столицю, і цей час дав змогу делегації УНР укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував тодішню молоду українську державність. Загибель студентського куреня під Крутами увійшла в історію України, як символ патріотизму й жертовності в боротьбі за незалежність. Полеглих воїнів урочисто поховали на Аскольдовій могилі в Києві. 

У Києві відтворили бій під Крутами та пройшли смолоскипним ходом

У Києві відтворили бій під Крутами та пройшли смолоскипним ходом

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація