Причиною більшості аварій є неадекватна поведінка водіїв на дорозі.
Кожні 4 хвилини на українських дорогах стається ДТП, в яких за рік гине 3000 чоловік. Вітчизняні магістралі тримають реноме одних із найкривавіших у Європі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
За статистико, 40% дорожньо-транспортних пригод стається через перевищення швидкості, а лідером за кількістю аварій та жертв є місто Київ. Лише сьогодні в столиці на мокрій дорозі бажання швидше дістатися потрібного місця обернулося лобовим зіткненням із трьома загиблими. Це сталося на Броварському проспекті, де встановлення відбійника посередині дороги могло б уберегти чимало життів.
За інфраструктурою столичних доріг слідкує "Київдорсервіс". Його працівники наразі міняють у центрі світлофори – встановлюють нові, більші за розміром та кількістю світлодіодів, котрі світитимуть яскравіше. Вони легше керуються із пункту управління світлофорами, де свої дії погоджують із поліцією. Один із центрів уваги – рух на площі Перемоги, де перехрестя з 24 світлофорами зажило слави одного найнебезпечніших у місті. "Сама схема організації руху робить це перехрестя дуже небезпечним. Вливається дуже багато напрямків, а рух дуже інтенсивний", - пояснює експерт з безпеки дорожнього руху Олександр Крижанівський.
Він аналізує аварії та шукає способи їх зменшення, тому знає, де в Києві найнебезпечніше перехрестя – Троєщина, вулиці Бальзака, Сабурова, Градинська. "На цьому перехресті за три роки сталося 19 ДТП, 14 загинуло і 23 поранено. Це говорить про те, що на даному перехресті постійно порушується швидкісний режим", - каже Крижанівський і радить змінити режим роботи світлофорів і передбачити окрему стрілку для лівого повороту.
Робити перехрестя безпечнішими мали би фахівці "Київавтодору" та "Київдорсервісу". Але після розформування ДАІ дорожньо-транспортні пригоди ніхто не аналізує, тож і актуальної інформації там не мають. "У нас немає обліку. Ми б сказали, у нас 250 небезпечних місць, і тоді можна було б спитати, що ми зробили по цих місцях", - пояснив начальник комунального підприємства з сервісу доріг Микола Євдокимов.
За неофіційними даними, у Києві налічується близько 200 місць концентрації ДТП. Перше місце – вже згадане перехрестя на Троєщині. На другому Південний міст, де нетерплячі водії хаотично скачуть по смугах та перевищують швидкість. Третє – перехрестя проспектів Ватутіна і Маяковського. До п'ятірки також увійшли проспект Бандери на Петрівці та знову Троєщина – перехрестя Бальзака-Драйзера.
Експерти в один голос говорять про те, що головними причинами аварій є перевищення швидкості та намагання проскочити на жовтий, а інколи навіть червоний сигнал світлофору, тому українських водіїв треба вчити адекватності – додатковими знаками, лежачими поліцейськими та штрафами. Але скільки ще потрібно власних, кривавих помилок, аби цьому навчитися – ніхто не знає.
Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко