Активісти підозрюють, що це зробили для чергової забудови.
У кварталі, що розташований між Броварським проспектом, вул. Кіото, торговим комплексом "Леруа Мерлен" та метро "Лісова" невідомими знищено сотні сосен.
Про це у Facebook повідомили активісти "Центру моніторінгу влади".
Лісовий масив ще в червні став рудого кольору, а нині усі дерева загинули одночасно. За словами активістів, це було зроблено вкрай дивним чином: у стовбурі дерева робили глибокі отвори за допомогою дрелі або шуруповерта, далі заливали туди арборициди - отруйні хімікати, споріднені до гербіцидів, для спрямованого знищення деревно-чагарникової рослинності. Далі закорковували отвори замазкою, щоб рідина не випаровувалась. І так було зроблено з кожним із сотень дерев на цій ділянці.
Жахливий злочин проти природи, лісу, Києва та усіх киян. У кварталі, що знаходиться між Броварським проспектом, вул....
Опубликовано Центр Моніторингу Влади Воскресенье, 21 октября 2018 г.
Активісти припускають, що такі дії були вчинені для того, щоб ліс у такому стану було легше відібрати у лісопаркового господарства для здійснення чергової забудови.
Депутат Київради (фракція "Єдність") Олексій Новіков своєю чергою опублікував відео з місця події. У ньому говориться, що сусідній "Леруа Марлен" теж був побудований незаконно - частину території лісгоспу було відведено.
Невідомі знищили сотні сосен біля метро "Лісова"Невідомі знищили сотні сосен біля метро "Лісова" http://kievvlast.com.ua/news/neizvestnye-unichtozhili-sotni-sosen-u-metro-lesnaya-v-kieve-foto-video?fbclid=IwAR0S6eFflIWRQN1ZO-ox9E-yYxw8FwcBGDbtS-5STHGlEKvsWXjSfKoqRVk#.W82A2oUqr5g.facebook Олексій Новіков
Опубликовано Олексій Новіков Понедельник, 22 октября 2018 г.
Цю інформацію у коментарі ТСН.ua підтвердив керівник комунального підприємства "Дарницьке лісопаркове господарство" Михайло Явний. За його словами, таким жахливим чином знищили близько гектара ліса.
"Влітку невідомі люди просвердлили дерева і якусь рідину туди залили, близько гектару висохлої сосни. Деревам по 50-60 років", - сказав він. Він додав, що такий вандалізм міг статися через те, що нині чинна заборона Київради щодо суцільної вирубки лісів.
У Дарницькому лісогосподарстві, за словами його очільника, два тижні тому з фотодоказами вже звернулися з цього приводу до Деснянського райуправління ГУ Нацполіції у м. Києві, наразі очікують на реакцію правоохоронців.
Проте зараз стоїть питання, що робити з пошкодженими деревами. Навесні лісівники можуть зайнятися цією ділянкою, знести сухостій та посадити нові дерева. "Питання тепер таке, якщо там буде якесь кримінальне провадження чи можемо ми щось зробити, чи ні? Тому що, якщо ми зріжемо цей ліс і посадимо новий, доказом [у провадженні] це вже не буде", - зазначив Явний.
Як повідомлялося, величезні ділянки лісу у Карпатах оголюються, і це сприяє катастрофічному збільшенню паводків. За останні 4 роки саме пралісу, який категорично не можна вирубувати, знищили близько 10 тисяч гектарів.