"Просто жахіття, як у тюрмі": який вигляд має укриття в Києві, де хотіли купити барабани і сковорідки (фото, відео)

"Просто жахіття, як у тюрмі": який вигляд має укриття в Києві, де хотіли купити барабани і сковорідки (фото, відео)

Укриття в школі у Дніпровському районі Києва / Фото: lb.ua

В укритті не зробили ремонт та не познімали радянські стенди з солдатами і видами гранат російською мовою.

Батьки учнів школи №65 у Дніпровському районі Києва показали, в якому стані перебуває укриття, де ховаються під час повітряної тривоги їхні діти. Це саме той район, управління освіти якого хотіло закупити сковорідки та овочерізки на 2,7 млн грн, а також планувало придбати барабани на майже 1 млн.

Фото укриття опублікувало видання LB.ua.

"В основному приміщенні укриття нічого не змінилось, просто жахіття, як у тюрмі - все сиплеться, дверний прохід в аварійному стані, смітник в кінці кімнати, брудні стільці", - розповіла Катерина, чия дитина ходить до цієї школи.

Мама ще однієї школярки Наталя зазначила, що їхнє укриття складається з двох кімнат. Ремонт зробили лише в маленькій, де ховаються першокласники. До того ж в укритті навіть не було води, роповіла вона.

"Одна менша, для першокласників, відремонтована ще в серпні-вересні 2022 року (шпакльовані і пофарбовані стіни), ми тоді з батьками ходили дивилися, коли йшли ремонти. Думали, що і цю велику кімнату зроблять - але ні, там частково відремонтована лише вентиляція, більше змін не помітила. Навіть старі совєцькі стенди з солдатами і видами гранат російською мовою не познімали, це, мабуть, дітям для наочності, від чого ховаються", - каже Наталія.

Ще одна жінка, чия дитина ходить в цю школу, зазначила, що ще в серпні в занедбаному стані була і перша кімната. Там не було перила біля сходів, а парти і стільці скинуті на одну купу. Тоді, каже, зверталися до директорки цим питанням. Батьки в цілому нарікають на стан, в якому перебуває школа. У ній розбиті вхідні сходи та фасад. За словами батьків, вчителі мовчать, бо побоюються керівниці.

Укриття в школі у Дніпровському районі Києва / Фото: lb.ua
Укриття в школі у Дніпровському районі Києва / Фото: lb.ua

"У неї завжди відповідь одна: "це не моя компетенція, це вирішує/робить відділ освіти". Хоча вона ж як директор відповідальна за заклад освіти", - каже Наталія.

Перевірка від району в укритті була, розповідає мама, акт про відповідність нормам - теж. 

"При цьому комісія приїжджала, коли був повний підвал дітей: зайшли подивились і все. Дітям взагалі не проводять там уроки, вони там всі просто сидять, столів там немає, дуже шумно, голосно, дихати нема чим, бо витяжку включають дуже рідко. Все, що роблять діти в цьому укритті - сидять у телефонах. Але як це взагалі? В інших навчаються, малюють, читають, розповідають щось. А тут навіть взимку по 2-3 години сиділи, просто жахливо", - каже Катерина.

Укриття в школі у Дніпровському районі Києва / Фото: lb.ua

Вона додає, що під час тривоги діти в укритті перебувають самі, вчителі з ними не сидять.

Нагадаємо, у Києві чиновники одного з навчальних закладів для укриття закупили електричні овочерізки за 130 тисяч гривень, а також електричну сковороду, яка коштує 720 тисяч гривень. Крім того, для психологічного розвантаження дітей в укриттях під час повітряних тривог планували закупити барабани на 891 тисячу гривень. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація