Прорив газопроводу в Чабанах: чому це сталося та коли відремонтують трубу

Прорив газопроводу в Чабанах: чому це сталося та коли відремонтують трубу

Прорив на цьому газопроводі трапляється вже не вперше.

Прорив газопроводу в Чабанах під Києвом не вплине на транзит газу до Європи. Про це заявили в пресслужбі оператора газотранспортної системи. Аварія сталася сьогодні, 15 вересня, вночі. Шмат газової труби тиском практично вирвало з-під землі. Минулося без людських утрат, але в кількох навколишніх селах до ранку відімкнули електрику.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Потужна вібрація і шум, схожий чи то на зліт реактивної ракети, чи то на падіння літака, пролунали на десятки кілометрів. В ближніх селах зникло світло, наполохані мешканці посеред ночі вибігали на вулицю.

Оператори газотранспортної системи повідомили: отримали сигнал про падіння тиску — стався прорив та розгерметизація магістрального газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород".

До ранку потік газу перекрили, разом з ним зник і шум. Натомість з'явилося світло у будинках довкола. 

Наразі біля прориву досі небезпечно. Скрученим валяється величезний шмат металу. Поруч вирва із розірваною від вибуху метровою трубою. Нею газ транспортують від газовидобувних підприємств в східних областях до підземних сховищ в західному регіоні України. Аби не вплинути на транзит, речовину перенаправляють іншими газогонами.

"Зараз проводяться ремонтні роботи, частину вирізали і будуть замінювати ділянку газопроводу. Спеціалісти переконують, що будуть намагатися зробити це якомога швидше", — зазначив керівник аварійно-диспетчерської служби АТ "Київоблгаз" Юрій Орлов.

Прорив на цьому газопроводі трапляється вже не вперше. У 2014 році в небо над Полтавщиною підійнявся стовп диму і вогню,  люди теж чули гуркіт на великій території. В обох випадках минулося без постраждалих. Що призвело до потужного прориву цієї ночі, будуть з'ясовувати слідчі.

"Передусім ми розглядаємо, що це будівельний брак. Таке буває. Оглядаючи фрагменти трубопроводу можна про це говорити. Наразі працює комісія, яка встановить факти", — повідомив Юрій Зябченко, головний інженер оператора ГТС України.

На заміну розірваній тим часом завозять вже новеньку трубу. На те, щоб її замінити, кажуть оператори, знадобиться кілька днів.

У Чабанах стався розрив магістрального газопроводу

У Чабанах стався розрив магістрального газопроводу

Повʼязані теми:

Наступна публікація