Профільна рада КМДА підтримала надання розкопкам на Поштовій площі статусу національної пам'ятки

Профільна рада КМДА підтримала надання розкопкам на Поштовій площі статусу національної пам'ятки

Фото: Фото Валерії Ковалінської/ТСН

Рішення мають розглянути ще кілька інстанцій.

У Київській міській державній адміністрації підтримали надання археологічній пам'ятці на Поштовій площі у Києві статусу національної.

Відповідне рішення ухвалила Консультативна рада з охорони культурної спадщини при Департаменті культури КМДА.

Було розглянуто та підтримано паспорт відповідності критеріям пам’ятки історії "Ділянка прибережного міського кварталу середньовічного Києва" та рекомендовано доповнити видом "містобудування" і надати статус національної. 

Тепер розробники займаються коригуванням паспорта пам'ятки археології. Після завершення цього процесу паспорт передадуть до управління збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини Києва, а далі, після чергового розгляду, - до Міністерства культури.

"Сподіваємось, розробники паспорта будуть оперативними, а далі й Мінкульт якомога швидше розгляне це питання, прийме відповідне рішення і зробить подання на Кабмін", - заявили в управлінні збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини столиці.

Нагадаємо, на початку липня Верховна Рада України схвалила проект постанови №8541 про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у Києві.

Повʼязані теми:

Наступна публікація