Продавці, медсестри, інженери й ріелтори: кого найчастіше шукають роботодавці і кому найбільше платять

Продавці, медсестри, інженери й ріелтори: кого найчастіше шукають роботодавці і кому найбільше платять

Фото: pixabay.com

Найчастіше роботодавці шукають робітників у торгівлю.

У Києві роботодавці найбільше шукають представників найпростіших професій, працівників сфери торгівлі та послуг, робітників з інструментом. Зокрема, йдеться про продавцівінженерівслюсарівекономістів, медичних працівників. Але найбільші зарплати отримують програмісти, ріелтори, машиністи тепловозів тощо.

Про це свідчать дані Державної служби статистики України  та адміністративні дані столичної служби зайнятості.

Зазначається, що кожна шоста вакансія в столиці пропонується в оптовій і роздрібній торгівлі; далі сфера державного управління й оборони; потім адміністративне обслуговування; транспорт; підприємства переробної промисловості і найменше в освіті.

Серед кваліфікованих робітників з інструментом затребувані слюсарі-сантехніки, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарі-ремонтники, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, пекарі, слюсарі з ремонту рухомого складу, кондитери, електрогазозварники. 

Водночас, залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – вихователів, інженерів, вчителів, економістів, сестер медичних, бухгалтерів. 

Також роботодавці шукають продавців-консультантів та продовольчих товарів, помічників вихователя, кухарів, охоронців, патрульних, медсестер з догляду за хворими. У середньому представникам цих професій пропонують 8,7 тис. грн зарплати. 

А от найбільші зарплати пропонують інженерам-програмістам (28 тис. грн.), рієлторам (25 тис. грн.), електромонтажникам будівельного (20 тис. грн.), провідним інженерам з об'єктивного контролю (19,3 тис. грн.), начальникам відділу (самостійного) (18,5 тис. грн.), керуючим відділенням (18,1 тис. грн.), машиністам тепловозу (17,7 тис. грн.), газорізальникам (17,3 тис. грн.),  начальникам управління, майстрам зеленого господарства (17,1 тис. грн.).

Також, за даними статистики, станом на 1 серпня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних в столиці становила 25,3 тис. осіб. Але спостерігається тенденція до зниження людей, які не мають роботи. Так, рівень безробіття в Києві серед громадян віком 15-70 років скоротився від 6,7% до 6,4% і має найнижчий показник в державі.

Серед людей, які не мають роботи і стоять на обліку, наразі 80% з вищою освітою, по 10% з професійно-технічною та загальною середньою освітою. 

Нагадаємо:

  • У Кличка заявили про збереження 15 тисяч робочих місць у Києві завдяки програмі допомоги  
  • Здебільшого жінки та особи з вищою освітою: скільки в Україні безробітних і які є вакансії 
  • Експерти порахували, як часто українці змінюють роботу 
  • Дистанційну та надомну роботу можуть законодавчо врегулювати: що пропонується  
  • В Польщі розповіли, у яких галузях для українців найбільше вакансій 

Як часто українці змінюють роботу - Економічні новини

Як часто українці змінюють роботу - Економічні новини

Повʼязані теми:

Наступна публікація