Про децентралізацію не йдеться: Кличко прокоментував новий законопроєкт про столицю

Дата публікації
Перегляди
1304
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Про децентралізацію не йдеться: Кличко прокоментував новий законопроєкт про столицю

Фото: УНІАН

Він вважає, що навколо документу має бути громадська дискусія.

Мер Києва Володимир Кличко вважає, що перед ухваленням будь-якого законопроєкту має бути громадське обговорення, а новий проєкт про столицю може відбрати у киян право обирати владу.

Про це він сказав під час пресконференції 23 серпня.

"Хочу сказати, що ознайомитися із законопроєктом у нас немає можливості. Ходять різні версії. Та версія, яка зараз гуляє в ЗМІ, це не законопроєкт, де йдеться про самоврядування, децентралізацію – навпаки", - сказав Кличко.

"Я переконаний в тому , що будь-який законопроєкт, повинен бути обговорений в першу чергу з киянами. Вони повинні знати, які у них права, у жодному разі не можна забирати в них право обирати владу", - додав він.

Кличко наголосив, що виключно обрана киянами влада відповідальна перед ними, на відміну від призначених на цю посаду людей.

"Ми запропонували зараз альтернативний законопроєкт. Зараз він вже зареєстрований, на скільки я знаю, у Верховній Раді. Там чітко прописано, що у кожного киянина має залишитися можливість обирати владу", - зазначив Кличко.

"Навколо проєкту має бути громадська дискусія, дискусія з експертами, треба представити законопроєкт ЗМІ, і тільки після цього із зауваженнями, після пропозицій громадськості, проєкт може бути поставлений на голосування", - вважає мер столиці.

Кличко зазначив, що не хотів би, аби законопроєкт ухвалили "з турбореактивністю", а вже потім відбулося ознайомлення киян з ним.

Нагадаємо, заступник голови фракції партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко розповів про підготовку нових законопроєктів, у яких хочуть узагалі скасувати посаду голови Київської міської державної адміністрації, залишивши лише виборну посаду міського голови. Також можуть зникнути посади обласних та районних голів державних адміністрацій у всій Україні. 19 вересня, у порядку денному Верховної Ради внесли законопроект про столицю.

Віталій Кличко звернувся до парламенту щодо призначення перевиборів до Київради

Віталій Кличко звернувся до парламенту щодо призначення перевиборів до Київради

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1304
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація