Правозахисники вимагають розслідувати напад на учасників лекції про трансгендерність у Києві

Людей залили чорнилом. 

Правозахисники орагнізації Amnesty International закликають розслідувати напад на учасників лекції про трансегендерність у в кав'ярні "Купідон в Києві", що стався 9 липня.

За свідченням організаторок заходу, близько 19.00 до закладу увірвалися десяток молодиків у масках, з газовими балончиками і чорнилом, і напали на учасників зустрічі.

"Це вже не перший напад на ЛГБТКІ активістів/активісток, подібне відбувається регулярно в різних містах. Відсутність ефективних розслідувань дозволяє винним у реальних злочинах уникати відповідальності та створює атмосферу системної безкарності. Ми вимагаємо негайного та ефективного розслідування цього та інших нападів, скоєних на ґрунті ненависті", - зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

За інформацією правозахисників, організатори лекції виштовхали нападників з приміщення, а правоохоронці затримали нападників біля метро "Хрещатик". Молодики нібито чинили опір під час затримання, а під час обшуку в них виявили маски, два газових балончики та ніж.

Організатори заходу на своїй сторінці у Facebook стверджують, що не бачили протоколу затримання і не знають, з яких причин затриманих відпустили.

"У відділенні поліції по вул. Прорізній, 12, до затриманих приїхав адвокат і два народних депутати (цього і минулого скликання). В результаті нападників відпустили. Протоколу їхнього затримання ми не бачили, причину по якій їх відпустили не знаємо. Депутат (Київради – Ред.) Володимир Бохняк погрожував організатору, під час спроби його сфотографувати. Біля відділення поліції нападники продовжували провокації і погрожували організаторам. Поліція зняла показання у потерпілих і свідків. Один з організаторів був доправлений до лікарні", - вказується у тексті.

Прізвища депутатів не називаються. 

Пост організаторів заходу / Фото: Facebook/Sex Education Week

Як повідомлялося раніше, нещодавно у Києві під час "Марші рівності" напали на кількох учасників. Поліція затримала хуліганів, але невдовзі їх відпустили. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація