Правильний одяг і рух для кровообігу: альпініст-профі дав поради українцям, як вижити в мороз

Правильний одяг і рух для кровообігу: альпініст-профі дав поради українцям, як вижити в мороз

Фото: УНІАН

Мінусова температура потребує більшої пильності щодо сигналів свого організму.

Українцям прогнозують у ближчі дні 15-градусні морози та снігопади, тож питання виживання на вулиці виходить на перший план. Насамперед це стосується безхатченків, доля яких і без того нелегка, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Павло живе на вулиці майже 40 років, бо не має ні грошей, ні документів. Кожна зима для нього і таких, як він, може стати останньою. "Зрозумійте одне, що жити хочеться", - зізнається він. Кілька разів на тиждень він разом із іншими колегами у нещасті приходить за безкоштовними гарячими обідами – це один з найефективніших способів боротися із переохолодженням. Разом із теплою стравою люди отримують вітаміни та поживні речовини, однак це не матиме значення, якщо люди не рухатимуться. "Зігрівати зсередини, розганяти кров. Рух, особливо кінцівками – це просто махати руками, повертати ногами", - радить професійний альпініст Генадій Копійко.

Експерти розповіли, як не замерзнути в люті морози

Експерти розповіли, як не замерзнути в люті морози

Він тренує збірну країни, чотири рази сходив на Еверест, лазив по скелях за температури мінус 40 градусів. "За відчуттями, це мінус 70, вітер пронизує й під одяг, скрізь", - зізнається спортсмен. І пояснює, що із зимовими українськими -15 С можна ефективно боротися. "Одягатися потрібно тепло, відповідно до погоди. Одяг має бути багатошаровий, щоби не було відкритих поверхонь. Перчатки, шапка, балаклава", - радить альпініст.

Підступність холодової травми в тому, що зазнати її можна навіть при плюсовій температурі – достатньо протягом тривалого часу просто перебувати на вулиці. Аби цього не допустити, треба прикривати головні судини, а при відчутті втоми чи сонливості негайно шукати місце, де можна зігрітися. Це може бути будь-яке приміщення з опаленням або ж спеціально для цього пристосовані пункти обігріву, котрих від початку зими у столиці кілька десятків – у них тимчасово перетворилися соціальні центри. "Читають "пункт обігріву" і заходять до нас. Я їм запропоную чашечку чаю, якесь печиво, у нас якісь речі були, я недавно роздала гуманітарку", - пояснює соціальний працівник Марія Крамаренко

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Наступна публікація