Пожежники їдуть на виклик утричі довше через пішохідну зону на столичному Подолі

Дата публікації
Перегляди
600
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пожежники їдуть на виклик утричі довше через пішохідну зону на столичному Подолі

Фото: УНІАН

Водії нарікають на обмеження, а посадовці РДА новацією цілком задоволені.

Більше місяця частина столичного Подолу є пішохідною територією, однак огородження бетонними блоками територія з приходом осені та пожвавлення транспортного руху в місті виявляється майже неприступною для машин надзвичайних служб. Журналісти стали свідками виїзду пожежників на, за легендою, пожежу на вулиці Сагайдачного, де розташовано багато кафе і крамниць, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За планом, прибути на виклик бригада працівників ДСНС мала б за 10 хвилин. Однак від 1 серпня вулиця Сагайдачного і частина Контрактової площі стали пішохідною територією, а машини, котрі раніше там паркувалися, тепер стоять у сусідніх вузеньких вуличках. Через це останні кілька десятків метрів до місця умовного виклику перетворюються для пожежного ЗІЛа на дуже складний і тривалий етап поїздки.

ТСН перевірила, чи не ускладнить рух транспорту надзвичайних служб пішохідні вулиці Києва

ТСН перевірила, чи не ускладнить рух транспорту надзвичайних служб пішохідні вулиці Києва

Рятувальники зустрічаються з бетонними загородами і стовпчиками, між котрими потрібно проїхати, не зачепивши сусідніх припаркованих легковиків. Ті самі машини не дозволять пожежному спецтранспорту відсунути блоки та проїхати на потрібну територію. На вулиці Борисоглібській до цього додалися ремонт доріг і водії, котрі не хотіли поступатися машині ДСНС. Урешті прохати на Контрактову площу та Сагайдачного вдалося, але на це пішло 30 хвилин – утричі більше, ніж потрібно. "Щоб не зачепити ні одної машини - треба бути асом. Я не ас", - витирає піт із лоба водій, котрий втомився від напруги.

У Подільській районній адміністрації наголошують, що за правилами під'їздів до кожної будівлі має бути кілька, і ця норма дотримана. "В'їзди є з кожної вулиці, з кожної вулиці комунальна техніка може заїхати на територію. Усі блоки пожежним автомобілем легко зрушуються з місця", - твердить перший заступник голови району Микола Дубовик. Експериментом із пішохідною зоною в РДА поки що задоволені, а блоки у наступному році обіцяють замінити на боларди та продовжити пішохідну ділянку до Поштової площі. Ніяких ризиків у цьому чиновники не вбачають і додають, що за порядком паркування машин має стежити поліція.

Як уже повідомлялося, з 1 серпня частина Подолу на понад місяць перейшла в розпорядження пішоходів. У центр водіям тепер доведеться їхати вулицею Покровською, а на Поділ вертатися вулицею Братською. Без машин частина вулиці Сагайдачного та Контрактова площа будуть до 15 вересня. Якщо експеримент визнають вдалим, ця зона залишиться пішохідною й надалі.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
600
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація