Одна людина загинула.
Чоловік, який у Києві під час пожежі видерся через вікно на кондиціонер на висоті 24-го поверху, нині у реанімації в тяжкому стані і потребує операції. Сам житловий будинок має чимало сучасних протипожежних систем, але збій міг статися, бо споруду не введено повністю в експлуатацію. Аналогічні проблеми мають будинки у всій країні, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Потерпілому довелося рятуватися самотужки із палаючої квартири, бо пожежний підйомний кран, єдиний в Києві, який досягав би 24 поверху, був в іншій частині міста, приїхав за годину. Іншому чоловіку, який також перебував у цьому помешканні врятуватися не вдалося.
Рятувальники кажуть, що новобудова на вулиці Сікорського має протипожежну систему, але не допомогла, бо не під'єднана до диспетчерів і вогнеборці дізналися про займання з телефонного дзвінка одного з мешканців будинку.
"Вона ніби спрацювала. І обслуговується фірмою, яка має ліцензію, але не виведена на диспетчерську службу", - каже Сергій Шкурман, начальник відділу нормативно-технічної роботи ГУ ДСНС Києва.
Вогнеборці пояснюють, що також виникли проблеми із тиском у внутрішньому пожежному водопостачанні і вони качали воду із першого на 24-й поверх. А за відсутності ще й сухих пожежних труб утримувати тиск було не просто, рукави розривало.
Стежити за пожежною безпекою в будинку від 2011 року мають органи архітектурно-будівельної інспекції. Чи був належно перевірений будинок, що передбачено протипожежною документацією для такої поверховості у Державній Архітектурно-Будівельній Інспекції на запит журналістів не відповіли.
Архітектор Віталій наголошує, що норми потребують повного оновлення. А подібні проблеми має низка будинків, і не лише в Києві, а у всій країні. Щоб вирішити проблему, про яку говорять рятувальники, фахівець пропонує оновити протипожежну систему і під'єднати її не до диспетчерів, а до працівників ДСНС.
"Всі системи проєктуються і вводяться на пульт охорони, і тоді він викликає пожежників. А я виступаю за те, щоб все диджиталізувати в місті і, щоб сигнал на пряму приймався на ДСНС", - пояснює архітектор.
Ще одна проблема - запарковані двори, де пожежна машина не може проїхати. Аналогічна ситуація із паркуванням у Харкові, Львові, Одесі.
"Має бути забезпечений проїзд авто, розвороти і майданчики", - каже Віталій.