Пожежа на сміттєзвалищі у Києві: у повітрі фіксують перевищення шкідливих речовин

Пожежа на сміттєзвалищі у Києві: у повітрі фіксують перевищення шкідливих речовин

Фото: УНІАН

Тліє сміттєзвалище у Дарницькому районі Києва.

У Дарницькому районі Києва досі тліє сміттєзвалище, на якому сталася пожежа, а в повітрі фіксують перевищення шкідливих речовин.

Про це з місця подій розповіла кореспондентка ТСН Тетяна Фруктова. 

Відкритого вогню немає. Лише тліє. Озеро, яке поруч зі сміттям, частково перетворилося на торфовище. Над ним стоїть густий дим. Пожежники встановили гідранти з водою, який поливає сміттєзвалище. Осередки також засипають землею. У КМДА обіцяють, що сміттєзвалище повністю ліквідують. 

Фахівці не можуть достеменно сказати, коли припиниться дим. Водночас наголошують, що ситуація під контролем. Утім, уже фіксують перевищення шкідливих речовин у повітрі. "У зв'язку з горінням вже є перевищення формальдегідів, продуктів горіння, діоксиду вуглецю. Наразі комунальна лабораторія чергує на житловому масиві у районі станції метро "Харківська". Проводять заміри", - розповів Роман Ткачук, керівник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА.

Почало горіти напередодні вдень. Вогонь одразу локалізували, але дим ще є. За словами рятувальників, можливо, горить всередині. Справа в тому, що сміттєзвалище несанкціоноване. Роками місцеві мешканці на озеро і його схили викидали і пластик, і будматеріали. 

Задимлена столиця: вночі на Лівому березі Києва загорілось сміттєзвалище

Задимлена столиця: вночі на Лівому березі Києва загорілось сміттєзвалище

У ДСНС кажуть, пожежу довго гасять, бо вогонь може бути всередині сміття на глибині. "Складність у тому, що триває процес тління всередині сміттєзвалища, глибина якого в окремих місцях сягає до шести метрів. Все це треба проливати. Причин пожежі може бути кілька: самозаймання, необережне поводження з вогнем і підпал", - каже речниця ДСНС у місті Києві Світлана Водолага.

Повʼязані теми:

Наступна публікація