Пожежа на "Лівобережній": які місця в Києві під загрозою

Пожежа на "Лівобережній": які місця в Києві під загрозою

Фото: УНІАН

Архітектор перевірив, де ще в Києві можливе загоряння МАФів.

Пожежа в МАФі, яка на днях сталася в столиці біля входу у метро "Лівобережна" змусила владу звернути увагу на кіоски біля підземки та на зупинках.

Якщо виявлять порушення протипожежної безпеки - об’єкти закриють, обіцяє столична влада. Правила пожежної безпеки у метрополітенах забороняють розміщувати комерційні та торгівельні обєкти за 20 метрів від входу у метро. Поруч із згорілим кіоском таких ще десяток.

"То дуйчик загорівся в дівчат. Ну, обігрівач", - каже продавчиня сусіднього магазину, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Журналісти разом з архітектором проінспектували вулиці Києва. Торгівля на Центральному залізничному вокзалі починається біля входу у метро. "На привокзальній площі проходять мінімум сотні тисяч людей. Вона має бути огороджена від всіх перепон під час евакуації. Площа зменшена на 45% мінімум, це за рахунок цього мотлоху. Щось одне спалахне – зачепить все інше", - каже провідний архітектор столиці Георгій Духовичний.

За метр від вентиляційної шахти підземки - кіоск з технікою. "Уявіть, якщо тут щось загориться. Весь дим піде в метро. Халабуда + пластик. Це спалахне та вигорить за 15 хвилин", - каже архітектор.

Десятки МАФів розміщені й біля підземного переходу на площі Льва Толстого. "Не дай Бог, просто вимкнеться світло. Тоді не доведеться нічому загорятись, люди просто почнуть бігти з підземного переходу. Хтось впаде і далі бігтимуть по ньому. А там, де евакуаційний вихід, все зроблено з пластику. Це не тільки сприяє пожежі, але і виділяє токсичні гази, що паралізують органи дихання. Люди задихнуться", - розповідає Георгій Духовичний.

Нагадаємо, 28 березня приблизно о 17-й, поруч зі входом у метро "Лівобережна" спалахнула пожежа. Її було видно навіть із правого берега. Саме тоді, коли пасажири підземки поверталися додому. Пожежники впоралися із вогнем за 2 години. На щастя обійшлося без жертв.

Не тільки столиця потерпає від порушників правил пожежної безпеки. Місяць тому у центрі Дніпра спалахнув МАФ із шаурмою. Полум’я перекинулося на 4 сусідніх кіоски, які вщент згоріли. У Харкові декілька тижнів тому пожежники 2 години гасили вогонь, який охопив 2 кіоски із пресою у підземному переході. На щастя, обійшлося без постраждалих.

Небезпечні МАФи: із якою загрозою щодня стикаються українці

Небезпечні МАФи: із якою загрозою щодня стикаються українці

Повʼязані теми:

Наступна публікація