"Повітряний експрес": у Києві прокуратура домоглася стягнення на користь держпідприємства понад 94 млн гривень

"Повітряний експрес": у Києві прокуратура домоглася стягнення на користь держпідприємства понад 94 млн гривень

Фото: УНІАН

«Повітряний експрес» передбачав створення швидкісного пасажирського сполучення між станцією «Київ-Пасажирський» і міжнародним аеропортом «Бориспіль».

Прокуратура міста Києва через суд домоглася стягнення з комерційної структури на користь Міністерства інфраструктури України та Державного підприємства «Повітряний експрес» понад 94 млн гривень кредитних коштів, залучених під державні гарантії для реалізації національного проекту «Повітряний експрес», у тому числі проценти за користування ними.

Про це інформує сайт прокуратури. 

В 2011 році Експортно-імпортний банк Китаю під державні гарантії надав Державному підприємству «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» кредит у сумі 372 млн доларів США для реалізації національного проекту «Повітряний експрес», який передбачав створення швидкісного пасажирського сполучення між станцією «Київ-Пасажирський» і міжнародним аеропортом «Бориспіль».

Але будівництво пасажирського сполучення між аеропортом та залізничним вокзалом не проводилось. Частину коштів, виділених на цей проект, державне підприємство у 2014 році використало не за цільовим призначенням. Зокрема, 82 млн грн були незаконно перераховані на рахунки комерційної структури на підставі договору про залучення коштів на умовах депозитного вкладу.

У 2016 році завдяки реагуванню прокуратури м. Києва вказаний договір в судовому порядку визнано недійсним.

Однак вклад у розмірі 82 млн грн комерційна структура державі так і не повернула та продовжила користуватися ним.

У зв’язку з цим, прокуратура м. Києва у серпні 2017 року звернулась до суду з позовом про примусове стягнення з вказаної структури понад 94 млн гривень, з яких майже 82 млн грн склали кредитні кошти, а ще 12 млн гривень - проценти за користування ними.

Господарським судом Дніпропетровської області 10.10.2017 вказаний позов задоволено у повному обсязі. 

Як повідомлялося 5 жовтня, Генпрокуратура та СБУ проводила обшуки в приміщенні департаменту комунальної власності Одеської міської ради. За даними ЗМІ, силовики вилучали документацію, що стосується продажу низки об'єктів комунальної власності, яка, на думку слідчих, відбувалась незаконно.

Наступна публікація