"Повітряний експрес": у Києві прокуратура домоглася стягнення на користь держпідприємства понад 94 млн гривень

Дата публікації
Перегляди
664
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Повітряний експрес": у Києві прокуратура домоглася стягнення на користь держпідприємства понад 94 млн гривень

Фото: УНІАН

«Повітряний експрес» передбачав створення швидкісного пасажирського сполучення між станцією «Київ-Пасажирський» і міжнародним аеропортом «Бориспіль».

Прокуратура міста Києва через суд домоглася стягнення з комерційної структури на користь Міністерства інфраструктури України та Державного підприємства «Повітряний експрес» понад 94 млн гривень кредитних коштів, залучених під державні гарантії для реалізації національного проекту «Повітряний експрес», у тому числі проценти за користування ними.

Про це інформує сайт прокуратури. 

В 2011 році Експортно-імпортний банк Китаю під державні гарантії надав Державному підприємству «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» кредит у сумі 372 млн доларів США для реалізації національного проекту «Повітряний експрес», який передбачав створення швидкісного пасажирського сполучення між станцією «Київ-Пасажирський» і міжнародним аеропортом «Бориспіль».

Але будівництво пасажирського сполучення між аеропортом та залізничним вокзалом не проводилось. Частину коштів, виділених на цей проект, державне підприємство у 2014 році використало не за цільовим призначенням. Зокрема, 82 млн грн були незаконно перераховані на рахунки комерційної структури на підставі договору про залучення коштів на умовах депозитного вкладу.

У 2016 році завдяки реагуванню прокуратури м. Києва вказаний договір в судовому порядку визнано недійсним.

Однак вклад у розмірі 82 млн грн комерційна структура державі так і не повернула та продовжила користуватися ним.

У зв’язку з цим, прокуратура м. Києва у серпні 2017 року звернулась до суду з позовом про примусове стягнення з вказаної структури понад 94 млн гривень, з яких майже 82 млн грн склали кредитні кошти, а ще 12 млн гривень - проценти за користування ними.

Господарським судом Дніпропетровської області 10.10.2017 вказаний позов задоволено у повному обсязі. 

Як повідомлялося 5 жовтня, Генпрокуратура та СБУ проводила обшуки в приміщенні департаменту комунальної власності Одеської міської ради. За даними ЗМІ, силовики вилучали документацію, що стосується продажу низки об'єктів комунальної власності, яка, на думку слідчих, відбувалась незаконно.

Дата публікації
Перегляди
664
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація