Потяг Київ - Варшава: в "Укрзалізниці" пояснили, чому так важко купити на нього квитки

Потяг Київ - Варшава: в "Укрзалізниці" пояснили, чому так важко купити на нього квитки

Фото: Олександр Шевченко

На варшавський потяг великий дефіцит квитків.

Українці скаржаться, що стикаються з проблемами під час купівлі залізничних квитків з Києва до столиці Польщі - Варшави. Їх майже неможливо "вполювати", зокрема через "перекупів".

В "Укрзалізниці" пояснили, що єдина причина дефіциту - це 150 доступних місць на 3 000 охочих.

Додати вагони на дефіцитний напрямок неможливо через те, що у Європейського Союзу та України різна ширина колій. До Варшави та Відня можуть проїхати тільки вагони зі змінними візками - "ріци".

Таких вагонів більше немає. А тим, що зараз їздять, по 42 роки в середньому. Крім того, пропускної спроможності недостатньо, щоб додати нові вагони на Варшаву.

"Тобто до кордону це чудо їде нашою колією, на кордоні залізнична магія підіймає його над землею, у пасажирів оголошується перекур на дві-чотири години, переставляється євровізок - і вагон чухає далі під польським або угорським локомотивом", - пояснив керівник з комунікацій "Укрзалізниці" Олександр Шевченко.

Він зазначив, що усі ключові рейси доступні в продажі онлайн. Тільки в касах - це рейси не українських поїздів. У застосунку "Укрзалізниці" та чатботі міжнародних квитків наразі немає.

"Яке рішення для пасажира, який ніяк не вполює квиток на Варшаву? Елементарне: маса варіантів доїхати з пересадкою через той же Перемишль або Холм. Причому ми зробили цілий окремий сайт з усіма можливими стиковками і навіть найближчими аеропортами, бо ми при пам'яті і розуміємо, що Варшава переважно потрібна як хаб для перельоту до умовного Дубліна, Лісабона чи Рима. Але ж не треба забувати про аеропорти Кошице, Жешува, Кракова, куди дістатися іноді вдвічі легше", - запропонував Шевченко.

Представник "Укрзалізниці" додав, що найбільш технологічне рішення проблеми дефіциту квитків - добудувати євроколію вглиб України.

Щодо "перекупів", на яких скаржаться українці в Мережі, Шевченко радить звертатися до поліції.

Скриншот
Скриншот
Скриншот

Нагадаємо, у Дніпрі на залізничному вокзалі запроваджують нові правила огляду пасажирів. Від 15 жовтня там працює система огляду пасажирів та їхнього багажу. Аналогічні системи використовують в аеропортах.

Укрзалізниця запустила власний мобільний застосунок

Укрзалізниця запустила власний мобільний застосунок

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація