Постраждалих від вибуху в будинку киян примусово виселяють із тимчасового гуртожитка

Дата публікації
Перегляди
2319
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Постраждалих від вибуху в будинку киян примусово виселяють із тимчасового гуртожитка

Фото: Фото Валерії Ковалінської/ТСН

Люди можуть опинитися просто неба.

Вдруге без даху над головою опинилися люди, будинок яких півтора року тому злетів у повітря у столичному Голосієві. Тепер їх виганяють з гуртожитку, куди відселили на час пошуку постійного житла, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спільний коридор, захаращений ящиками, меблями та сумками, одна кухня на чотири родини – так живуть люди, котрі втратили власні домівки. "Ми тут існуємо", - кажуть вони. Богдан веде нас довгим коридором до дверей своєї кімнати у цьому гуртожитку, її він ділить з братом. 8 липня 2017 року їхній дім злетів у повітря, одна із сусідок загинула, семеро людей опинилися на лікарняних ліжках. Вогонь не могли приборкати майже добу. Непридатним для житла будинок визнали одразу ж. Тих, кому не було куди йти, поселили у цьому гуртожитку.

Киян, будинок яких півтора року тому вибухнув у Голосієві, виселяють з гуртожитку

Киян, будинок яких півтора року тому вибухнув у Голосієві, виселяють з гуртожитку

Тепер замість трикімнатної квартири у родини Лідії дві кімнати гуртожитку. Їй, як і іншим мешканцям зруйнованого будинку, запропонували квартиру у новобудові, яку ще зводять. Жінка погодилася. "Нам обіцяли, що будинок буде побудований у першому кварталі 2018 року, а тепер сказали, що другий квартал 2019 року, і ще невідомо, коли ми її отримаємо", - каже вона. Кілька днів тому на дверях кухонь мешканці гуртожитку побачили оголошення: їх запросили на розмову до офісу "Спецжитлофонду". Там пояснили: строк дії договорів оренди закінчився, тепер або сплачувати оренду та комунальні послуги, або у мешканців є тиждень на збори.

Ідеться про 3000 гривень щомісяця. Крім того, аби лишитися жити, люди мають знайти юридичну особу, з якою комунальне підприємство зможе укласти договір про ту ж таки оренду. Жителі не нарікають на гроші, але самий факт погроз викинути всіх на вулицю постраждалих від лиха обурив. У КМДА на офіційний запит ТСН надіслали письмову відповідь, де зазначено, що умови проживання родин з моменту їхнього поселення не змінювалися. В офісі "Спецжитлофонду", який розташований у тому ж будинку, де й гуртожиток, від журналістів спочатку закриваються, згодом звідти виходить секретар керівника і просить не знімати її на камеру: "Погано виглядаю".

Жінка пояснює, що коментувати ситуацію у її відомстві немає кому. "Один заступник хворіє, інший звільнився, третій із керівником на зустрічі", - каже вона. Мешканці ж тим часом розмірковують, де житимуть, якщо у понеділок їх усе ж виселятимуть з їхніх кімнат: "Тільки намет ставити під будинком підірваним і там жити. І все".

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2319
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація