Постачальник медобладнання привласнив майже 2 млн державних коштів під час коронавірусних закупівель

Постачальник медобладнання привласнив майже 2 млн державних коштів під час коронавірусних закупівель

Фото: kyiv.gp.gov.ua

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Між столичним приватним підприємством та Управлінням капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації укладено договір на постачання медобладнання на суму близько 27, 5 млн гривень, у тому числі з урахуванням податку на додану вартість у сумі майже 1, 8 млн гривень. Керівник підприємства, з метою заволодіння бюджетними коштами включив суму ПДВ до цінової пропозиції та в подальшому отримав суми відшкодування.

Про це у вівторок, 27 липня, повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

У прокуратурі наголосили, що вищевказане медобладнання внесено до переліку товарів медичного призначення, які звільняються від оподаткування податком на додану вартість Постановою Кабінету Міністрів України №224 від 30.03.2020.

"Постачання обладнання відбувалось шляхом укладення угод між підконтрольними компаніями-посередниками, зареєстрованими в т.ч. в офшорних зонах. За результатами судової економічної експертизи, державному бюджету було завдано збитки на суму майже 1,8 млн гривень", - йдеться в повідомленні.

В межах провадження у м. Києві та м. Харкові проведено обшуки, у ході яких вилучено фінансово-господарську документацію, яка відображає протиправну діяльність.
  
Подільською окружною прокуратурою міста Києва за матеріалами ГУ КЗЕ СБ України повідомлено про підозру підряднику у заволодінні бюджетним коштами в особливо великих розмірах під час постачання медичного обладнання для амбулаторій загальної практики сімейної медицини у Львівській області за завищеними цінами (ч. 5 ст. 191 КК України).

Нагадаємо:

  • Керівництво Міноборони  у 2016 - 2018 для потреб ЗСУ закуповувало бойові катери Кентавр виробництва Кузні на Рибальському і санітарні автомобілі Богдан виробництва компанії Богдан Моторс, які були неналежної якості,  що заподіяло збитки державі на загальну суму понад 476 млн грн.

Новини України: експосадовців "ПриватБанку" звинувачують у розтраті 136 мільйонів гривень

Новини України: експосадовців "ПриватБанку" звинувачують у розтраті 136 мільйонів гривень

Повʼязані теми:

Наступна публікація