"До пари крематорію": новобуд на Сагайдачного викликав неоднозначну реакцію жителів Києва

"До пари крематорію": новобуд на Сагайдачного викликав неоднозначну реакцію жителів Києва

"До пари крематорію": новобуд на Сагайдачного викликав неоднозначну реакцію жителів Києва

Фото: із соцмереж

Дехто вражений незвичною архітектурою, а хтось визначив стиль як "гуляй купєчєство".

У Києві на Подолі скоро здадуть нову будівлю. Об'єкт ще не завершений, але на нього вже можна подивитись - його фасадна частина виходить на пішохідну вулицю Сагайдачного.

Зазначимо, аукціон з продажу колишньої будівлі на Сагайдачного пройшов у системі ProZorro. Первинна пропозиція - 7,3 мільйона гривень, остаточна пропозиція - 23,1 мільйона гривень. 

Натхненник нового проєкту Saga city space - колишній заступник директора департаменту містобудування та архітектури КМДА Андрій Вавриш, автор - архітектор Олег Дроздов. Він відомий іншим своїм творінням - театром на Андріївському узвозі, який у народі охрестили "крематорієм".

"Нашою метою було створити органічно інтегроване у міське середовище місце соціальних активностей та кооперацій, де всі функції доповнюють одна одну. Перфорована цегляна кладка, в залежності від часу дня, надає будівлі два абсолютно різних вигляди. При штучному освітлені фасад будинку, що виходить на вулицю Сагайдачного, стає частково проникним – завдяки заскленим конструкціям, які "транслюють" те, що відбувається всередині", - сказав Дроздов про своє нове творіння.

Архітектор додав, що багато б віддав за бокал пива навпроти Saga city space.

 

Стриптиз на Сагайдачного, много бы отдал за бокал пива напротив saga city space

Опубліковано Oleg Drozdov Четвер, 23 липня 2020 р.

 

Думки киян з приводу новобудови діаметрально розділилися.

 

Новый объект от SAGA Development, Андрей Ваврыш (Andriy Vavrysh) в самом сердце Киева - на Подоле. Архитектура - бюро...

Опубліковано Парубскієм Игорем Понеділок, 27 липня 2020 р.

 

Дроздов продовжує спотворювати Поділ. Пам'ятаєте вулицю Сагайдачного? Вона ще відома тим, що її сучасний вигляд майже...

Опубліковано Катериною Асламовою Понеділок, 27 липня 2020 р.

Хтось захоплюється незвичною архітектурою, хтось обережно називає "сміливим проєктом", а дехто негодує, вважає, що Дроздов продовжує спотворювати Подол і пише, що "митцю" пора ламати руки", дехто називає будівлю родичем "крематорію" на Андріївському узвозі.

Нагадаємо, колишній очільник митниці, ідеолог ProZorro Максим Нефьодов написав, що "це будинок з неочікувано крутою для міста архітектурою"

"За що мені з точки розу економтеорії особливо подобається ProZorro. Продажі, так це за перетворення проблеми на актив, який буде мати вартість, приносити робочі місця і платити податки. Був кредит 2005 року в дефолті, багато негараздів, нарешті, прозорий е-аукціон в 2017-му - і вже скоро буде зданий будинок з неочікувано крутою для Києва архітектурою", - написав економіст.

Нефьодов додав, що можна сперечатись про ціну продажу, чи можна теоретично в вакуумі зробити краще, чи подобається нам новий власник, кого мають покарати правоохоронці. Але на практиці замість багаторічної недобудови буде новий об‘єкт. "Зросте вартість нерухомості поруч. Буде менше бруду на вулиці по "теорії розбитих вікон". Цілком собі "переможенька", - підсумував він. 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація