Попередній запис, опитування, заходи безпеки: як надаватимуть стоматологічну допомогу у Києві під час карантину

Дата публікації
Перегляди
1035
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Попередній запис, опитування, заходи безпеки: як надаватимуть стоматологічну допомогу у Києві під час карантину

Фото: УНІАН

Затверджені вимоги до надання послуг.

У Києві затвердили вимоги щодо надання стоматологічної допомоги під час карантинних обмежень задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19.

Про це йдеться у розпорядженні керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації № 41, сьогодні, 13 травня, повідомляє пресслужба КМДА.

"Прийом має здійснюватися винятково за попереднім записом із дотриманням часового інтервалу між відвідувачами не менше 15 хвилин. Таким чином, щоб вони не контактували між собою. Між місцями надання послуг має бути дистанція не менше 1,5 м", - йдеться в повідомленні.

Відповідно до документу, пацієнта не пізніше, ніж за день до прийому необхідно опитати стосовно стану здоров’я, зокрема ознак респіраторних захворювань та контактів із іншими хворими. Якщо такі ознаки наявні, або пацієнт контактував із хворими на Covid-19 протягом останніх 14 днів, надання планової допомоги відкладається.

В документі зазначається, що при наданні стоматологічної допомоги слід застосовувати додаткові заходи безпеки: ізольоване розташування пацієнта в стоматологічному кабінеті, а також використання засобів індивідуального захисту.

"Допуск до роботи працівників має здійснюватися за умови наявності у персоналу вдягнених засобів індивідуального захисту: зокрема, респіратора класу захисту FFP2/FFP3 (без клапану) або хірургічної маски, герметичних захисних окулярів, суцільних захисних щитків для обличчя, одноразових рукавичок", - додали в адміністрації.

Підкреслюється, що надавати послуги без одягнених засобів індивідуального захисту заборонено.

Також засоби індивідуального захисту необхідно знімати у кабінеті, де надавалася допомога. Заборонено залишати приміщення, де надавалася медична допомога, у засобах індивідуального захисту, що використовувались під час прийому. Засоби індивідуального захисту мають бути наявні на наступні 5 робочих днів.

Крім того, на входах мають бути розташовані дозатори з антисептиком та санітарний контроль для відвідувачів. Клієнти в масках повинні очікувати своєї черги поза межами приміщень – де є маркування відстані у 1,5 м. Всередину допускаються відвідувачі із розрахунку не більше 1 особи на 10 кв. м.

"Стоматології мають інформувати клієнтів щодо встановлених обмежень на своїх веб-сайтах, сторінках у соцмережах, при проведенні запису телефоном чи в інший спосіб", - зазначається у документі.

Також щодві години необхідно проводити дезінфекційні заходи. Крім того, слід дотримуватися нормативних показників мікроклімату приміщень (вологість, температура повітря) та забезпечувати наскрізне провітрювання після прийому кожного пацієнта не менше 15 хвилин.

У приміщеннях, де надавалась медична допомога, має відбуватися поточне прибирання після кожного клієнта та дезінфекція засобів індивідуального захисту багаторазового використання.

Рекламні брошури, журнали, інші поліграфічні матеріали та/або іграшки мають бути недоступними для пацієнтів.

Нагадаємо, що у Києві у продовольчих магазинах розташували 14 пунктів для збирання використаних масок і рукавичок. Зібрані в контейнери засоби індивідуального захисту герметично запакують та відправлять на спалення.

Також повідомлялося, що у Київській області від 11 травня почав діяти перший етап виходу з карантину, запровадженого у зв'язку з поширенням нового коронавірусу COVID-19. Але обов'язковим надалі залишається носіння масок, перебування у громадських місцях із документами, дотримання режиму самоізоляції.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1035
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація