Помер третій президент Києво-Могилянської академії Андрій Мелешевич

Помер третій президент Києво-Могилянської академії Андрій Мелешевич

Фото: УНІАН

Українського науковця не стало на 58 році життя.

Пішов з життя колишній президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Андрій Мелешевич. Вченого-правознавця не стало на 58 році життя.

Про смерть науковця повідомила сьогодні, 23 квітня, пресслужба університету і професор НаУКМА Василь Ожоган.

"Непоправна втрата для могилянської спільноти. Андрій Мелешевич, президент Києво-Могилянської академії (2014-2019), декан факультету правничих наук НаУКМА (2005–2014), до останнього працював професором кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права.  Щирі співчуття рідним та близьким Андрія Анатолійовича. Сумуємо і пам'ятаємо", - йдеться у повідомленні університету.

фото / Києво-Могилянської академії

Також про втрату освітянина повідомив ексміністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, позаштатний радник глави Офісу президента Тимофій Милованов.

"Я знав Андрія особисто і можу власноруч оцінити його вклад в становлення України через освіту та науку. Він був лідером найкращого університету в Україні. Я теж навчався в цьому університеті і для мене ця втрата особливо болюча. Життя коротке", - написав Милованов на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, Андрій Мелешевич був був професором факультету правничих наук НаУКМА, який очолював. Після цього був обраний президентом Києво-Могилянської академії, обіймав цю посаду від 2014 до 2019 року. У лютому 2020 року його переобрали президентом вишу, але Кабінет міністрів відмовився його призначати, посилаючись на тлумачення положень закону "Про вищу освіту".

У березні 2021 року призначені вибори очільника університету не відбулися, наступні призначені на 16 вересня. Зараз обов’язки очільника Києво-Могилянської академії виконує Олександра Гуменна.

Нагадаємо, на 62 році обірвалося життя професора та завідувача кафедри Львівської політехніки Сергія Солодкого. Львівський науковець помер 28 березня.

Повʼязані теми:

Наступна публікація