Політологи заговорили про нових "смотрящих" у Києві

Політологи заговорили про нових "смотрящих" у Києві

Фото: independent.co.uk

Чутки поширюються на тлі обшуків, які відбуваються за дивних обставин.

Намагалися викинути ноутбук та телефон і палили якісь папери – так в офісах київської будівельної компанії зустрічали працівників СБУ, які прийшли з обшуком. У будівлі в центрі Києва розташовані офіси двох відомих киян, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це нардеп Вадим Столар, якого називали столичним сірим кардиналом, і бізнесмен Денис Комарницький, прізвище якого фігурує в справі розкрадання бюджетних коштів КМДА. Підприємець колись працював у команді мера Черновецького – був головою його фракції в Київраді. За твердженням деяких столичних депутатів, він відповідав за створення та розширення так званих виборчих "сіток", який згодом продавав іншим охочим потрапити до політики. "Я особисто стикався з його кримінальною діяльністю ще під час своїх виборів у 2012 році, коли я перший раз балотувався, коли Комарницький займався, власне кажучи, формуванням сітки і підкупу голосів для Віктора Пилипишина", - розповів нардеп 8-го скликання Юрій Левченко.

Намагались викинути техніку і палили папери - так у будівельній компанії Києва зустріли СБУ

Намагались викинути техніку і палили папери - так у будівельній компанії Києва зустріли СБУ

Того ж року Шевченківський суд столиці визнав Комарницького винним у побитті та крадіжці документів і 20 тисяч доларів в адвоката. Тоді представнику Черновецького дали два роки умовно. Вже за часів Кличка Комарницький створює будівельну компанію, і тепер прізвище бізнесмена фігурує у скандалах щодо освоєння київського бюджету – зокрема, на будівництві Кільцевої дороги та Подільсько-Воскресенського мосту. "Великий інфраструктурний проєкт, який виграла фірма по Подільсько-Воскресенському мосту, або по Окружній, там власник – Комарницький", - каже депутат Київради Святослав Кутняк.

Декілька днів тому в мережі з’явилася новина, що саме Денис Комарницький разом із нардепом від "Слуги народу" ресторатором Миколою Тищенком намагаються перехопити тіньову владу в столиці – стати так званими "смотрящими" та замінити того ж Столара. Саме це, за словами Левченка, і допомогло столичному очільнику Кличку залишитись у кріслі. "Ну, і так воно переросло, власне кажучи, в подальшу співпрацю Комарницького і Тищенка, а Кличко на це пішов, бо Кличку треба якось рятуватися", - вважає Юрій Левченко.

"Складається таке враження, що навколо оцих двох людей є якась домовленість, що Кличко залишається на місці, ці люди якимось чином знаходяться при управлінні – я так розумію, при управлінні найбільш "смачних" речей в Києві: земля, будівництво, недобудови, перебудови – комерційна земля", - розмірковує політолог Андрій Єременко. Журналісти спробували розпитати в Раді Миколу Тищенка про нові розклади по Києву та спільну роботу з Комарницьким, але зазвичай балакучий ресторатор-нардеп – як води в рот набрав.

Також журналісти намагалися отримати відповідь від Комарницького, але на телефонні дзвінки він не відповідає. Під час обшуку в його офісах співробітники хотіли викинути з вікна ноутбук та телефон, але їм це не вдалося. І навіть палили якісь папери.

Кореспондентка ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Наступна публікація