"Поклали туї на Київ": соцмережі обурені новим озелененням Хрещатика

"Поклали туї на Київ": соцмережі обурені новим озелененням Хрещатика

Фото: Київзеленбуд

У "Зеленбуді" пояснили, що це тимчасовий захід.

Зранку 23 травня кияни помітили, що в Києві на Хрещатику на місцях, де раніше росли каштани, з'явилися туї. Багато кому це не сподобалося.

Своє обурення жителі столиці висловлювали в Мережі.

Хрещатик без каштанів все одно, що Лавра та Софія без хрестів.

Опубліковано Оксаною Щербак Субота, 23 травня 2020 р.

"Наразі Хрещатик з цими туями виглядає як цвинтар розстріляних ілюзій киян", – написав Ігор Мосійчук.

Бл@, тільки упоротий бидлюган який ненавидить Київ міг замінити на Хрещатику каштани які вже давно є візиткою столиці на...

Опубліковано Ігором Мосійчуком Субота, 23 травня 2020 р.

ПАбагатому, конечно) На Крещатике высадили туи...теперь я видел всё

Опубліковано Іллею Сагайдаком Пʼятниця, 22 травня 2020 р.

"Вже уявляю, як Зібров співає: "Туї, туї, туї - ви сестри мої і брати", – пише  Віталій Cелик.

ТУЙОВИЙ ХРЕЩАТИК Сьогодні перед КМДА висадили декілька туй. Вже уявляю, як Зібров співає: "Туї, туї, туї - ви сестри мої...

Опубліковано Віталієм Селиком Пʼятниця, 22 травня 2020 р.

Ми клали туї на ваше місто. Це типова позиція монополіста озеленювача - зеленбуда. Чергове суб'єктивне рішення менеджера...

Опубліковано Ilgam Gasanov Пʼятниця, 22 травня 2020 р.

Пізніше в "Київзеленбуді" прокоментували ситуацію. 

"В рамках благоустрою вулиці Хрещатик у лунках висаджують ялівці. Загалом у 50 лунок від вул. Прорізної до вул. Богдана Хмельницького буде висаджено 200 кущів ялівцю козацького Gold Coast та 50 дерев ялівцю скельного Skyrocket. Висаджені рослини значно покращують естетичний вигляд вулиці, проте є тимчасовим заходом перед початком її реконструкції", – пояснили там.

Повідомляється, що кущі та дерева ялівцю висаджені контейнерним методом посадки, тож їх можна буде легко пересадити у парки та сквери Києва.

В рамках благоустрою вулиці Хрещатик у лунках висаджують ялівці. Загалом у 50 лунок від вул. Прорізної до вул. Богдана...

Опубліковано КО "Київзеленбуд" Четвер, 21 травня 2020 р.

"Нагадаємо, в наступному році розпочинається реконструкція вул. Хрещатик, в рамках якої на центральній вулиці столиці у лунках на бульварній частині будуть висаджені нові крупномірні дерева. Для збереження та догляду за ними передбачено влаштувати автоматичний полив", – заявили в "Зеленбуді".

Водночас там заявили, що каштани не приживаються вздовж доріг.

"Каштани добре себе почувають у парках та скверах, це можна побачити у різних районах Києва. Проте вздовж доріг, як на Хрещатику, вони починають хворіти. І тому є чимало причин. Під час повномасштабної реконструкції Хрещатика у 1998 році звузили широку бульварну зелену зону, і каштани опинилися впритул до дороги з величезним потоком автомобілів, що спричиняє високу загазованість повітря, велика площа асфальтового покриття постійно перегрівається. Додати до цього сіль, якою посипають дороги взимку, відсутність автоматичного поливу, мінуючу міль, і маємо результат", – написали там.

Так, щоб розширити лунки, потрібна реконструкція вулиці.

"Вона розпочнеться наступного року. Планується розширити бульварну частину, щоб дерева росли далі від проїжджої частини, щоб можна було влаштувати стаціонарний полив. Тоді будуть висаджені крупномірні дерева. Перед реконструкцією висаджувати крупномірні дерева немає сенсу", – додали в компанії.

Раніше повідомлялося, що в КМДА заявили, що попри скасування Київським окружним адміністративним судом пішохідної зони на вулиці Сагайдачного та на Подолі, там все одно має вона бути.

Повʼязані теми:

Наступна публікація