Покинуте, але врятоване. У Києві дводенне немовля залишили у "вікні життя"

Покинуте, але врятоване. У Києві дводенне немовля залишили у "вікні життя"

Фото: ТСН

У спеціальному місці для добровільної відмови від дітей знову залишили немовля.

У столиці дводенне немовля залишили у "вікні життя". Це спеціально обладнане місце для анонімної відмови від дитини.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

В Україні їх близько півсотні, однак частіше породіллі просто викидають своїх новонароджених дітей. Дитина, яку знайшли важить майже три кілограми, зростом трохи більше півметра. Їй провели необхідні аналізи. Говорять, що на перший погляд із дівчинкою все гаразд. Після пологів її добре доглядали. І навіть коли вирішили відмовитися, дали їй шанс на нормальне життя.

У столиці два таких "вікна життя", одне з них в міському центрі репродуктивної та перенатальної медицини. Тут жінки, які вирішили відмовитися від немовляти, можуть його залишити і піти непоміченими. Анонімність і відсутність покарання за відмову - гарантовані. Відкривається вікно, кладеться дитина, натискається дзвіночок.

Дитину одразу забирають і передають лікарям. Головне - зберегти життя, тому навіть на пологи тут приймають без документів.

Новини про мертвих, викинутих чи занедбаних немовлят з усієї країни надходять ледь не щотижня. І медики, і соціальні працівники припускають, таких випадків могло би бути менше, якби про вікно життя знали більше породіль. В Україні їх близько півсотні - при медичних чи релігійних закладах  Залишити дитину у вікні життя означає автоматичну відмову від неї, тобто породіллю ніхто не шукатиме, аби оформити якісь документи чи з'ясувати обставини. Дитина одразу попадає в систему опіки.

"Дитина отримує статус бути усиновленою, далі ті люди, які перебувають на обліку з усиновлення, вони мають право отримати документи, ознайомитися і всиновити", – розповідає експерт із захисту прав дітей Світлана Клочко

На оформлення документів йде до двох місяців. Нині в Україні близько півтори тисячі охочих всиновити дитину.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна.

У столиці дводенне немовля залишили у "вікні життя"

У столиці дводенне немовля залишили у "вікні життя"

Повʼязані теми:

Наступна публікація