Подорожчання проїзду в Києві: гроші не підуть на комфорт, але в метро з'явиться можливість заощадити

Подорожчання проїзду в Києві: гроші не підуть на комфорт, але в метро з'явиться можливість заощадити

Фото: УНІАН

Гроші від підвищених тарифів на проїзд у комунальному транспорті використають на компенсацію збитковості перевезень.

З середини літа квитки у метро, тролейбусах, автобусах мають подорожчати на гривню. Рішення поки що не затверджене, але чиновники не приховують його невідворотності, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із 15 липня трамваї, тролейбуси та автобусі замість 3 гривень коштуватимуть 4, а метро та міські електрички піднімуть вартість із 4 до 5 гривень. Люди цим обурені, бо підняття цін не тягне за собою поліпшення якості обслуговування – комфорту пасажирів. "Якщо гроші будуть використані так, як вони мають бути використані, то це позитивна зміна. Тому що проїзд у нас надто дешевий, порівняно з європейськими країнами", - кажуть кияни.

У столичній адміністрації пояснили, на що підуть гроші від підвищених тарифів на проїзд

У столичній адміністрації пояснили, на що підуть гроші від підвищених тарифів на проїзд

Сумніви пасажирів підтверджують чиновники міської адміністрації. Вони кажуть, що новими цінами планують компенсувати підвищення мінімальних зарплат працівників і тарифи на електроенергію. Про комфорт наразі не йдеться – хоча б зменшити збитки.

Найбільше підвищення цін у метро та тролейбусах схвилювало пасажирів маршруток. Вони кажуть, що здорожчання "автоматично" перекинеться і на приватних перевізників. Останні це спростовують. "Ми пока не планували підняття цін. Літом ми не будемо піднімати. А восени буде видно. До осені, ви ж знаєте, життя міняється", - каже директор однієї з транспортних компаній Микола Бацан.

Комунальники обіцяють, що всі пільги залишаться без змін, а пасажирам метро радять запасатися поїздками на картках, які нині коштують по 3,50. Мовляв, якщо їх поповнити, по такій ціні можна буде їздити ще півроку.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Повʼязані теми:

Наступна публікація