Подарунки від дідуся: чиновник київської податкової незаконно збагатився на захмарні суми

Подарунки від дідуся: чиновник київської податкової незаконно збагатився на захмарні суми

У київського податківця знайшли ознаки незаконного збагачення на 20 млн гривень / Фото: Unsplash

НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на суму понад 20 млн грн, а також декларування недостовірних відомостей на понад 5 млн грн у податківця з Києва.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки незаконного збагачення на суму понад 20 млн грн у декларації колишнього начальника Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області.

Про це повідомляє пресслужба відомства у Фейсбуці

“НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на суму понад 20 млн грн, а також декларування недостовірних відомостей на понад 5 млн грн у податківця з Києва. Ці факти встановлені за результатами повної перевірки декларації за 2021 рік, поданої колишнім начальником Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області, який наразі працює заступником начальника управління Головного управління ДПС у м. Києві”, — йдеться в повідомленні.

У НАЗК уточнюють, що посадовець у своїй декларації вказав, що разом з дружиною протягом звітного періоду користувався квартирою та двома паркомісцями у Печерському районі м. Києва, вартість яких йому невідома.

“Перевіркою встановлено, що ці об’єкти у 2021 році були набуті тестем і тещею посадовця за понад 16 млн грн, тоді як їхній сукупний дохід із підтверджених джерел від 1998 року становив трохи більше ніж 1,7 млн грн. Договори від імені тещі укладала дружина посадовця на підставі довіреності”, — інформують у відомстві.

Зазначається, що під час повної перевірки посадовець пояснив, що квартира та машиномісця куплені тестем і тещею за кошти, подаровані 88-річним дідусем. Йдеться про понад 20 млн грн. Крім того, згаданий дідусь нібито подарував дружині посадовця ще й 5 млн грн, які були у декларації готівкою у 175 тис. дол. США.

“Джерелами походження понад 25 млн грн дідусь назвав заощадження від доходів, отриманих у вигляді заробітної плати, продажу нерухомого і рухомого майна, колекції старовинних монет, ікон та дорогоцінних металів. Водночас жодних документів, які би підтверджували факт продажу майна та отримання доходів, він не надав”, — зауважують у НАЗК.

За результатами перевірки відомство склало обґрунтовані висновки за ст. 368-5 (незаконне збагачення) та ч. 1 ст. 366-2 ККУ (внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації) та скерувало їх до Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року НАЗК викрило вже колишнього заступника голови Національної поліції Дмитра Тишлека у тому, що він отримав коштовні подарунки у вигляді безоплатного проживання в помешканнях, які йому не належали. Однак Печерський суд Києва дійшов висновку, що Тишлек отримував цінні подарунки у вигляді безоплатного проживання абсолютно законно.   

Читайте провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Наступна публікація