Побачили пекло: архітектори-палії каплиці УПЦ МП в Києві розповіли про вісім днів у СІЗО

Побачили пекло: архітектори-палії каплиці УПЦ МП в Києві розповіли про вісім днів у СІЗО

Фото: Десятинний монастир

Від своїх намірів домогтися знищення забудови вони не відмовилися.

Визволені з-під варти архітектори, котрих підозрюють у спробі підпалу незаконної побудови на території Національного музею історії, розповіли про свій тюремний побут. Вісім днів провели за ґратами люди, котрі намагалися знищити незаконно встановлену каплицю Московського патріархату, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Це був акт відчаю. Тут просто зібрався вузол порушень відносно української державності в культурному сенсі, юридичному, археологічному сенсі", - розповів про цей учинок архітектор Олексій Шемотюк. Після перебування в СІЗО він і його друг Олександр Горбань кажуть, що "порівну з цивільним життям, це найбільше, що може бути схоже на пекло". У камері з 14 ліжками перебувало 35 затриманих, спати доводилось по черзі. Однак Шемотюк запевняє, що твердо стоїть на своєму та від наміру очистити історичне місце від самовільної забудови не відмовляється.

Комісія Київради розглянула петицію з проханням демонтувати скандальну капличку УПЦ МП

Комісія Київради розглянула петицію з проханням демонтувати скандальну капличку УПЦ МП

Історики, архітектори та інші активісти роками протестували проти руйнування заповідника, але їх почули лише після спроби підпалити церкву. Шемотюк та Горбань нині під слідством, їх звинувачують у підпалі та пошкодженні майна. "Це охоронна зона памятка архітектури і там не може бути жодних забудов", - твердить директор історичного музею Тетяна Сосновська. Священнослужителі відповідати на звинувачення не поспішають, натомість охорону будівлі посилили, а на проповідях закликають приходити парафіян з інших церков. Навколо храму курсують  прихильники Московського патріархату. "Я проти знесення православних храмів, як і інших, крім сатанинських", - каже протоієрей Сергій Ізмаденов.

На засіданні постійної комісії Київради вже розглянули петицію киян про знесення церковного самобуду та підтвердили, що жодних дозвільних документів на землю чи будівництво релігійної споруди не видавали. А тому одноголосно визнали каплицю незаконною і наказали столичній владі якомога швидше усунути порушення.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Повʼязані теми:

Наступна публікація