Платний в’їзд у центр і автобуси на біопаливі: успішний мер зі Швеції дав цінні поради Києву

Платний в’їзд у центр і автобуси на біопаливі: успішний мер зі Швеції дав цінні поради Києву

Фото: ТСН

Чимало побутових реалій української столиці гостя відверто здивували.

Очільники більше сотні українських міст з'їхалися до Києва обговорити, як заробляти на високих технологіях та що робити, щоби інновації служили людям, а поділитися досвідом запросили й найкращих мерів світу. Журналісти ж скористалися присутністю іноземних градоначальників і запросили їх на прогулянку столицею, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мер Бо Франк уславився тим, що зробив невелике шведське місто Вакше найзеленішим у Європі та, відповідно, найчистішим від шкідливих газів. Він привчив містян  до велосипедів та навіть відучив їсти м’ясо. Затори – це перше, на що він звернув увагу в українській столиці. "Ви маєте зменшити кількість рядів для авто, але збільшити ряди для громадського транспорту та велосипедів. Якщо ви збудуєте ще  більше доріг чи ширші шляхи – буде ще більше машин. Також ми зробили платним в’їзд у центр – заробляємо на цьому багато грошей", - розповів він.

Шведський чиновник розповів, як українські нардепи можуть послужитися людям

Шведський чиновник розповів, як українські нардепи можуть послужитися людям

У перший день лютої ожеледі в Києві шведський чиновник гуляє обачно та зізнається, що у своєму місті таку погоду переносить легше. "Я не дуже люблю сіль, бо це шкідливо для здоров’я і погано для собак", - коментує він українські методи боротьби з кригою. Не розуміє Франк ширм замість реконструкції, а от скандальний театр на Андріївському узвозі йому подобається: "Це так звично для Швеції! Гарно! Усі нові будівлі в нас – отакі коробочки!". Дивується швед і компостерам у трамваї: "У нас всюди пластикова картка". У самому Вакше вже давно немає і трамваїв – лише автобуси, котрі працюють на біопаливі. "Хоч трамваї багатьом подобаються – це як частина культури. Але автобуси більш ефективні, не потребують колій і менше захаращують дорогу", - пояснює він.

Ще один атракціон для Франка – поїздка Подолом на автомобілі. "Катаюсь, мов на конях! "Феррарі" тут не проїде", - коментує він київські дороги. "Гірші дороги я бачив у Росії", - додає швед. У своїй країні, зізнається, подібних немає ніде. Як і вартості комунальних послуг – за своє житло він сплачує набагато менше, ніж довелося б за аналогічне в Києві. "Я сподіваюся, нові ж будинки ви будуєте вже енергоощадні?", - сподівається шведський мер. Та зізнається, можливо, у найбільшій відмінності, котра є рецептом для позитивних перетворень в Україні. "У Швеції люди також багато скаржаться на владу. Ми можемо сваритися між партіями. Але люди знають, що в нас немає корупції", - констатував Франк.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Повʼязані теми:

Наступна публікація