Жителі Києва, який періодично зазнає обстрілів російськими ракетами, були налякані яскравим спалахом у небі.
Міжнародна метеорна організація оприлюднила звіт про причини природного явища у вигляді яскравого спалаху, яке спостерігалося у Києві 19 квітня.
Про це йдеться на сайті організації.
"19 квітня жителі Києва, який періодично зазнає обстрілів російськими ракетами, були налякані яскравим спалахом у небі. Хоча це було не одразу зрозуміло, цього разу спалах був суто природним явищем, а саме дуже яскравим болідом (великий метеор - ред.)", - йдеться у звіті організації.
Last night, Kyiv residents observed a strange, unusual, bright flash in the sky. The flash was also observed even from the territory of Belarus. One of the dominant versions now is that it was the fall of some kind of space object to Earth: meteor, satellite, space debris pic.twitter.com/N511Sr2iM1
— Special Kherson Cat (@bayraktar_1love) April 20, 2023
Частину метеора зафіксували з великої відстані найсхідніші камери Європейської мережі Fireball (EN) Астрономічного інституту Академії наук Чехії, який діє в Словаччині.
Утім, найцінніші записи зроблені у словацьких селищах Колониця та Стара Лесня.
Попри те, що відстані словацьких та угорських камер до боліда становили 570-780 км, траєкторія метеора була визначена з похибкою всього в кілька сотень метрів.
Вперше метеор був помічений на висоті 98 км над селищем Велика Димерка у Броварському районі Київщини.
Потім він пройшов безпосередньо над Києвом на висоті близько 80 км і продовжив рух на південний захід зі швидкістю 29 км/с.
Востаннє болід був помічений на відео на висоті 28 км, коли його швидкість була близько 10 км/с.
Метеор орієнтовної початкової маси 200-300 кг розпався на відстані 38 км на безліч фрагментів і пил.
"Уповільнення боліда після спалаху свідчить про те, що найбільші створені фрагменти мали масу менше 1 кг. Однак, ще один такий же яскравий спалах стався на висоті 32,5 км, а інші менші спалахи слідували за ним на 31, 30 і 29,5 км. Востаннє болід був помічений на відео на висоті 28 км, коли його швидкість була близько 10 км/с", – зазначили в організації.
Нагадаємо, вчений пояснив причини Полярного сяйва над Україною і чи варто його боятися.
Читайте також: