Після візиту прокурора і судового експерта офіс "1+1" взяла під охорону поліція

Після візиту прокурора і судового експерта офіс "1+1" взяла під охорону поліція

Фото: http://tov-tob.livejournal.com/

Міністр Аваков оперативно відреагував на звернення журналістів.

У Генпрокуратурі розпочали процес оціночно-будівельної експертизи офісу "1+1 медіа". Судовий експерт Київського науково-дослідного інституту із прокурором ГПУ у п'ятницю півтори години оглядали будівлю на київському Подолі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Вони надали рішення Печерського райсуду Києва. Почалося все з даху, пройшли по всіх поверхах і всіх виробничих приміщеннях, заходили навіть у туалет. Наскільки ми зрозуміли, метою експертів було переконатися, що будівля є, вона не перебудована", - розповів представник ТОВ "Поділ-нерухомість" Сергій Дікій. Гості фотографували студії, кабінети і навіть парковку, після чого мовчки пішли. "Ми, звісно, цікавилися, які будуть дії з боку Генпрокуратури, але нам нічого не пояснили", - каже представник фірми, котрій належить будівля.

Загроза зупинки ефіру: ГПУ розпочала процес оціночно-будівельної експертизи офісу "1+1 Media"

Загроза зупинки ефіру: ГПУ розпочала процес оціночно-будівельної експертизи офісу "1+1 Media"

Як стало відомо ТСН з поінформованих джерел, за атакою на "1+1" стоїть такий собі Сергій Овчаренко – заступник керівника управління з розслідування особливо важливих справ у Генпрокуратурі. За конфіденційною інформацією, нещодавно йому загрожувало звільнення з посади, тож аби втриматися, він обрав собі неоднозначну, але гучну справу навколо телеканалу. Прокурор цей настільки загадковий, що його фото ніде не знайти – ані на сайті ГПУ, ані в соцмережах. Декларує він разом із дружиною, теж співробітницею Генпрокуратури, квартиру в столиці майже на 100 квадратів, трохи менше житло у Львові та стару іномарку. А заробив за минулий рік півмільйона гривень.

У цей будинок на столичному Подолі структури "1+1" переїхали у 2012 році. Офіс медійники винаймають у приватної фірми, гроші за оренду сплатили на кілька років наперед, але тепер опинилися перед небезпекою виселення. Це сталося через події 2014 року – тоді Нацбанк виділив Приватбанку кредит на суму 4,5 мільярди гривень – натомість на цю ж суму було надано заставне майно багатьох поручителів, серед якого є і будівля "1+1". І от через три роки головний фінансовий орган країни вимагає одного лише власника цього офісу, фірму "Поділ-нерухомість", повернути всю суму задавненого боргу, тоді як вартість будівлі становить всього 250 мільйонів грн. "Наша компанія виступила одним із кількох поручителів по цьому кредиту – і виставили нас винуватими: або боржниками по всій сумі кредиту, або, як альтернатива, Нацбанк забере нашу будівлю", - каже представник фірми Олег Лінник.

У Нацбанку ТСН офіційно повідомили, що до виселення стосунку не мають. Водночас власнику будівлі для сплати 4,5 мільярдів дали два тижні, кінцевий строк яких спливає 25 вересня. Після цього будинок, який суд арештував за клопотанням ГПУ, можуть забрати у власність держави. "Ми розуміємо, що на сьогоднішній день усю суму боргу Нацбанк намагається стягнути з компанії орендодавця приміщення "1+1", - каже директор юридичного департаменту медіа-структури Тетяна Смирнова. Це дуже хвилює журналістів, оскільки переїзд телеканалу – це надскладна операція. Звільнити офіс за два тижні просто нереально, а втрата приміщення призведе до цілковитої зупинки ефіру "1+1" та інших каналів групи. "Це нереальне завдання – знайти готове приміщення, котре ви зможете одразу взяти та переїхати. Для того, щоби зробити ремонт, прокласти необхідні комунікації та узгодження – строк близько року. І ось тільки після цього можна здійснювати переїзд", - пояснює директор компанії-постачальника телевізійного обладнання Микола Залужний.

Аби уникнути можливих провокацій, телеканал звернувся до керівника МВС Арсена Авакова. Відповідь була миттєвою – вже відсьогодні офіс "1+1" охороняє поліція.

Повʼязані теми:

Наступна публікація