Після підвищення квартплати двірники в Києві можуть отримувати 9 тисяч на місяць

Після підвищення квартплати двірники в Києві можуть отримувати 9 тисяч на місяць

Фото: chita.ru

Така зарплата стане реальністю при якісній та понаднормовій роботі.

Уже в серпні більшість киян побачать комунальні платіжки з новими, майже вдвічі більшими цифрами за квартплату. Чиновники пояснюють це тим, що нинішній тариф на утримання будинків та прибудинкових територій збитковий, а сам сервіс часто неякісний, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За їх словами, тариф за цю комунальну послугу не змінювався з 2010 року та нині складає максимум 3,14 грн за метр квадратний житлової площі, тоді як у комерційних жеках сягає 7 гривень. Комунальним жекам із 1 липня встановлено працювати з тарифом 5,80 гривень.

У серпні кияни отримають нові платіжки з удвічі більшою квартплатою

У серпні кияни отримають нові платіжки з удвічі більшою квартплатою

Чиновники радять киянам не панікувати, а порахувати – загальний обсяг щомісячних платежів назагал зросте не більш, ніж на 5%. При цьому 10-відсоткова знижка при своєчасній оплаті залишиться в силі, так само, як і субсидії. При цьому сервіс обіцяють кращий, бо жеки отримають більше грошей на свої потреби.

Однак кияни налаштовані скептично: мовляв, усе одно ніхто не знає, куди насправді підуть ці додаткові кошти. Ефективність роботи комунальників житель міста Олександр Урюпін демонструє на прикладі працюючого освітлення ліхтарями о 15:00 годині дня. Щодо якості всіх послуг, котрі входять у квартплату, він готовий дискутувати. А деякі, як-то прибирання дахів і підвалів, на думку киянина, взагалі не мають сенсу, тому цим ніхто і не займається. "Дах увесь дірявий, підвал – нечистоти", - зауважує мешканець столиці.

Містяни мають багато претензій до комунальників, бо вимушені власним коштом ремонтувати під'їзди, дбати про їх освітлення тощо. "Поточного ремонту років 40 не було. Жінка сама купила фарбу і фарбувала", - зізнається киянин. А останні кілька тижнів він просить жек, аби електрик прийшов та прикріпив патрон, який Олександр теж витяг зі своєї кишені. "Навіть грошей не треба – просто прийдіть і зробіть", - дивується він. Немає претензій у чоловіка хіба що до двірників та їхнього прибирання. "О 5:00 ранку підмітають. Дуже сумлінні", - констатує чоловік.

Чиновники обіцяють, що після підвищення тарифів зростуть і кваліфікаційні вимоги до працівників. Крім того, з'являться акти про виконану роботу, котрі прийматимуть контролери. Від якості робіт залежатиме і зарплатня працівників. Наприклад, двірникам, які виконуватимуть дві норми з прибирання, обіцяють хороші зарплати – на рівні 8-9 тисяч гривень.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація