Після п'яти років реставрації у грудні Андріївська церква стане доступною для відвідувачів

Після п'яти років реставрації у грудні Андріївська церква стане доступною для відвідувачів

Фото: ТСН.ua/Юлія Желонкіна

Перша служба у соборі запланована на 13 грудня.

У грудні цього року після майже п'яти років реставраційних робіт Андріївська церква стане доступною для відвідувачів.

Про це 3 грудня на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Так, відкриття відбудеться онлайн 12 грудня, а 13 грудня - у церкві пройде перша служба. За словами очільника МКІП, символічно, що відкриття випало на 320-річницю з народження архітектора Растреллі.

"Повністю відреставровано весь живопис, ікони та іконостас, почищено ліпнину й відшліфовано підлогу. Замінено інженерні мережі, проведені нові системи освітлення, опалення, подачі повітря, вікна. До речі, автентичний колір стін 18 століття завдяки комп’ютерному аналізу допомогли віднайти німецькі технологи. А перед затвердженням фінального кольору та пофарбуванням було зроблено 36 тестових викрасок", - зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, який 3 грудня ознайомився з ходом ремонтно-реставраційних робіт.

Він також подякував команді, яка працювала над реставрацією. "Те, що я побачив – приголомшує. Під час робіт до кожного елементу ставились надзвичайно бережливо та ретельно. Точність і філігранність вражає. Команда реставраторів зробили величезну роботу як з реставраційної, так і з конструкційної точок зору", - поділився враженнями та світлинами Олександр Ткаченко.

Андріївський собор – місце сили та один з головних храмів Києва вже майже 5 років закритий для відвідувачів. Сьогодні...

Опубліковано Олександром Ткаченком Вівторок, 1 грудня 2020 р.

Нагадаємо, у серпні 2019 року у Андріївській церкві під час реставрації знайшли сенсаційне "свідоцтво про народження" храму. На сенсаційну знахідку наштовхнулися реставратори, коли розбирали престол у вівтарі. Під скляним ковпаком та металевими окладами, які ніхто не знімав десятиліттями, знайшли ціле послання прийдешнім поколінням.

Послання з ХVIII століття: на сенсаційну знахідку наштовхнулись реставратори Андріївської церкви

Послання з ХVIII століття: на сенсаційну знахідку наштовхнулись реставратори Андріївської церкви

Повʼязані теми:

Наступна публікація