Після конфлікту та вибухів скандальне будівництво на Андріївському узвозі відновилося

Після конфлікту та вибухів скандальне будівництво на Андріївському узвозі відновилося

Фото: УНІАН

Пауза виявилася нетривалою – забудовник від своїх намірів не відмовився.

Зі сварками, штовханиною, вибухами та димом комунальники розібрали паркан довкола скандального будівництва готелю навпроти музею Булгакова на Андріївському узвозі в Києві. Паркан і роботи відновили напередодні, попри заборони  та численні протести громадськості, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Демонтаж незаконних конструкцій розпочали о 10:00 ранку в оточенні правоохоронців. Будівельники протии: "Ми ж нічого не робимо, не бикуємо, ми просто хочемо добудувати". На будівництві з'являються представники КМДА та кажуть, що кран і паркан на вулиці Фролівській встановили незаконно – вулицю треба звільнити. "У забудовника є три дні, аби прибрати цей кран. Якщо він це не зробить, то місто буде прибирати цей кран", - попередили чиновники.

Скандал на Андріївському узвозі: комунальники демонтували паркан довкола скандального будівництва

Скандал на Андріївському узвозі: комунальники демонтували паркан довкола скандального будівництва

Директор компанії забудовника натомість наполягає, що все робить законно: на будівництво має ухвалу суду, в разі перешкоджання готовий знову позиватися та вимагати відшкодування збитків. Тим часом на будівництві чутно на одному з поверхів вибухи кількох димових шашок. Через густий дим стає важко дихати. Забудовник стверджує, що провокацію зробили активісти, хоча вони стояли поруч із ним унизу.

Тим часом музей Булгакова й сусідні будинки стрімко ідуть тріщинами. В гостях у пана Володимира журналісти були ще навесні – відтоді з’явилися нові. "Бачите – пофарбовано було, вже тріщить. Він зруйнував гору, яка є заповідною", - розповів господар. Паркан прибирають за дві години, а от з тераси пана Володимира ТСН бачить, що як тільки активісти розійшлися, будувати почали знову. Стріла крану пересувалася просто над головами сусідів. На питання, чому так відбувається, забудовник відповів просто: "У вас дурні запитання. Ви щось розумне спитайте".

Як повідомлялося, в історичній зоні Києва планують побудувати 8-поверховий готель за дозволами ще часів Черновецького. Для цього зрізали частину Замкової гори. Будівля має бути 27 метрів заввишки – це втричі перевищує норми забудови для пам’яток національного значення, прийнятих у 2014 році. Будівництво вже припиняли, незгідним із ним громадянам довелося ламати паркани та навіть захоплювати кран. У червні влада міста вирішила розірвати угоду оренди із забудовником через  порушення, проте рішення лишилося на папері. Забудовник обіцяв знизити поверховість, але передумав – натомість завів охорону з собаками.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Повʼязані теми:

Наступна публікація