Пішла епоха: у Києві від коронавірусу помер відомий лікар-реаніматолог

Пішла епоха: у Києві від коронавірусу помер відомий лікар-реаніматолог

Фото: boris.kiev.ua

Стаж роботи Фелікса Глумчера - майже пів століття.

У Києві помер відомий реаніматолог, професор, доктор медичних наук Фелікс Глумчер. Смерть настала на тлі коронавірусної хвороби.

Глумчеру був 71 рік.

Про це повідомила інфекціоністка, докторка медичних наук Ольга Голубовська у Facebook.

"Розумний, професійний, сильний, прямий, самодостатній і працьовитий... Я не знаходжу слів, щоб описати його внесок в лікування важких хворих, підготовку кадрів... Уперше тісно мене звела доля з Глумчером під час пандемії грипу H1N1 у 2009 році, ми з його кафедрою експертували історії померлих, обговорювали особливості ведення хворих з ураженням легень, з яким тоді ми зіткнулися вперше... Зараз ці знання і підходи дуже стали у нагоді", - зазначила Голубовська.

Лікарка розповіла, що Фелікс Глумчер до останнього нескінченно усіх консультував.

"На вчених радах незмінно сидів поруч зі своїм другом, академіком Фоміним (на фото праворуч). А я сідала ззаду і слухала цікаві історії про хворих, методики лікування - невимушені, виважені і обережні в оцінках, як і належить неординарним особистостям і видатним клініцистам", - згадує Голубовська.

Лікарка додала, що два метри української медицини, два академіки, померли цього року.

"Друзі – Фелікс Глумчер та Петро Фомін (на фото праворуч), який помер цього літа... Ціла епоха лікарів, які присвятили своє життя людям", - підсумувала Голубовська.

 

Нет больше сил... Сегодня на фоне коронавирусной болезни умер выдающийся реаниматолог, профессор Феликс Семенович...

Опубліковано Olga Golubovskaya Середа, 4 листопада 2020 р.

На сайті клініки "Борис, де працював Фелікс Глумчер, зазначається, що стаж роботи лікаря - 47 років.

Фелікс Глумчер народився 30 січня 1949 року. Він є членом-кореспондентом Національної академії медичних наук України, був обраний 30 травня 2017 року за спеціальністю "анестезіологія і реанімація та інтенсивна терапія"; доктор медичних наук (1999), професор (2004), Лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки (2003), заслужений лікар України (2009). Завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (з 2002).

Автор 216 друкованих робіт, з них шість монографій та керівництв, чотири авторських свідоцтва, 26 раціональних пропозицій. Підготував дев'ять кандидатів наук, був консультантом на захисті трьох докторських дисертацій. Головний редактор журналу "Біль, знеболювання і інтенсивна терапія" (2012), входить до редакційні колегії ще двох фахових журналів.

Президент Асоціації анестезіологів України (2004), член Європейської та Світової Асоціації анестезіологів.

Нагадаємо, у містечку Тараща Київської області від коронавірусу померло подружжя медиків: 39-річна Галина та 51-річний Валентин Степченко. Сиротою залишився їхній 13-річний син.

Повʼязані теми:

Наступна публікація