За прогнозами синоптиків, до кінця доби 16 квітня пориві вітру у Києві та області стихнуть.
У багатьох населених пунктах Київської області та у столиці від обіду 16 квітня вирує незвичайна стихія. Люди у соцмережах почали викладати відповідні фото і відео, називаючи це явище "пиловою" та "піщаною" бурями. Дивне для Києва явище прокоментував і мер столиці Віталій Кличко.
ТСН.ua зібрав усе, що наразі відомо про дивне погодне явище та його причини.
Кличко назвав стихію "пиловою бурею"
Так, мер Києва Віталій Кличко заявив, що причина "пилової бурі" в Києві 16 квітня – зміни клімату, про це він написав у своєму телеграм-каналі. Кличко каже, що через кліматичні зміни була безсніжна зима, і звичної норми опадів не було. Це, своєю чергою, спричинило повітряну ерозію ґрунтів та зниження рівня ґрунтових вод. Через них утворився пил, який у столицю приніс північно-західний вітер.
В Укргідрометцентрі пояснили виникнення "пилової бурі"
У коментарі ТСН.ua синоптики Укргідрометцентру пояснили, що в Києві дійсно спостерігається сильний вітер, який міг здійняти у повітря часточки з піском. В Укргідрометцентрі підтвердили, що таке явище викликане змінами клімату і повідомили, що вітер до кінця дня має стихнути.
Згодом ДСНС із посиланням на директора Українського гідрометцентру Миколу Кульбіду підтвердила, що в Києві була пилова буря. Констатувалося погіршення метеорологічної видимості, яке відбулося практично на всій території столиці, що спричинило певну тривогу серед людей. Причиною утворення такого явища Кульбіда назвав посилення швидкості вітру до 15-20 м/с західного напрямку, який не має жодного відношення до переміщення повітряної маси з боку Чорнобиля. Крім того, внаслідок тривалої відсутності опадів та пересушування ґрунту, верхні шари цього ґрунту видувалися поривами вітру і переміщувалися в приземному шарі атмосферного повітря.
Жодної хімічної та радіологічної загрози таке явище не несе, запевнили в ДСНС.
Велика швидкість вітру збережеться до кінця доби 16 квітня. Вже завтра ситуація почне покращуватися, проте залишкові явища переміщення пилових частинок будуть спостерігатися ще деякий час.
Наслідки бурі
Рятувальникам Києва станом на 16:00 надійшло кілька повідомлень про повалені дерева. Загалом ситуація після бурі контрольована. Про це в коментарі ТСН.ua повідомили у пресслужбі ДСНС Києва.
"Є кілька заявок про обвалення дерев в Києві станом на зараз, ми попереджали про складну погодну ситуацію раніше. Поки до 16-ї години нам більше повідомлення про шкоду від бурі не надходило", - повідомли у пресслужбі.
Постраждав від раптової стихії і недобудований Подільсько-Воскресенський міст, на якому тривають ремонтні роботи. Журналісти ТСН зняли, як на мосту розкидало будівельні риштування, які тепер висять на краю і можуть обвалитись у Дніпро.
На під'їзді до Києва сталася масштабна ДТП через пилову бурю, яка насунулася на столицю та околиці, повідомили у патрульній поліції України.
"Через негоду на автодорозі М-07, "Київ-Ковель-Ягодин" (55-й кілометр під'їзду до Києва) сталася серйозна ДТП за участю шести автомобілів (чотири вантажних і два легкових)", - йдеться у повідомленні. За даними патрульних, унаслідок аварії є загиблі та травмовані. Як зазначається, причиною аварії стала недостатня видимість на автодорогах через пил, який здійнявся від сильного вітру. Наразі рух на цьому відрізку перекрито в обох напрямах.
У Чорнобильській зоні знову почалася пожежа
У Чорнобильській зоні через сильний вітер знову почалась пожежа. Сильний вітер роздмухав осередки тління в Чорнобильській зоні, через що знову розпочалася пожежа. Про це у Facebook повідомив член громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження, директор Chornobyl Tour та Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко. "Піщана буря 16.04 роздмухує осередки тління до відкритого вогню в багатьох місцях", - написав Ємельяненко.