Підтримка ЗСУ з бюджету Києва має посилюватись, - під стінами КМДА відбулася зустріч депутатів з киянами

Дата публікації
Перегляди
739
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Підтримка ЗСУ з бюджету Києва має посилюватись, - під стінами КМДА відбулася зустріч депутатів з киянами

Підтримка столицею ЗСУ має і надалі посилюватися, незважаючи на бюрократичні та політичні перешкоди.

Про це йшлося на спільній зустрічі депутатів Київради разом з громадою під стінами Київради в суботу, 23 вересня, повідомляє сайт КМДА.

Як зазначив під час зустрічі з ініціативною групою киян секретар Київради Володимир Бондаренко, підтримка ЗСУ з боку міста полягає у виділенні коштів на закупівлю дронів, спорядження, забезпечення першочергових потреб військових частин тощо.

«Більше 4,6 млрд грн вже витратив Київ на безпеку, оборону та забезпечення захисників та їх родин з 24 лютого 2022 року. З них: майже 3,5 млрд грн пішло у вигляді субвенцій на озброєння, спорядження, дрони, техніку та інші першочергові потреби військових частин міста, що виконують бойові завдання на передовій; понад 700 млн грн на виплату матеріальної допомоги захисникам та їхнім сім’ям; 439 млн грн спрямовано на забезпечення квартирами захисників, їхніх сімей», - зазначив Володимир Бондаренко.

Він нагадав, що Київрада на цей рік передбачила на підтримку військових загалом 5 млрд грн. Ще понад 2 млрд грн Київ вже витратив на усунення наслідків російської агресії.

Бондаренко також підкреслив, що від ситуації в столиці та стану міського господарства багато в чому залежить ситуація в країні. І в питанні підтримки ЗСУ має бути максимальна взаємодія місцевої, центральної влади та громадськості.

«Важливо, щоб місто жило і працювало на перемогу. Треба зважено підходити до рішень щодо підтримки життєдіяльності міста. Критична інфраструктура, центри ухвалення рішень, комунікації, шляхи сполучення та багато іншого - все це необхідно підтримувати в належному стані. Тому бюджетне забезпечення цих напрямків має також бути на необхідному рівні», - підкреслив Володимир Бондаренко.

Як зазначив депутат Київради Дмитро Білоцерковець, учасники акції також обговорили питання законопроєкту №10037, який пропонує переспрямувати «військовий» ПДФО з місцевих бюджетів у державний.

«Натомість, ми пропонуємо зняти законодавчі обмеження, що забороняють місцевій владі напряму робити закупівлі в інтересах військових підрозділів», - зазначив депутат.

Відповідний проект закону, за його словами, внесений на розгляд парламенту, проте законодавці його ухвалювати не поспішають, а прагнуть забрати у громад податкові надходження.

Наступна публікація