Підсумки кліматичного апокаліпсису: Київ увесь день оговтувався від небаченої грози

Кияни критикували міську владу та синоптиків.

Підсумки кліматичного апокаліпсису: Київ увесь день оговтувався від небаченої грози

© Reuters

У Києві вночі стихія за півгодини промчала центральною частиною міста, повалила понад дві сотні дерев, зірвала покрівлі та зруйнувала фасади будинків. Бруківку із Андріївського узвозу вимивав стрімкий потік води, Хрещатик взагалі перетворився на озеро, водою зі сміттям затопило підземні магазини, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Такої грози у столиці не чекали не лише чиновники з комунальниками, але й синоптики – напередодні ввечері прогнозували дощі, однак те, що почалося близько третьої ночі і тривало якихось півгодини, кияни уже охрестили "столичним апокаліпсисом". Потужні громові розряди вмикали сигналізації автомобілів, блискавки яскраво освітлювали все довкола, потоками води вулицями несло сміття. Поділ, який зазвичай першим бере удар на себе, бо знаходиться в низині, поплив – пішохідна вулиця Сагайдачного перетворилася на річку. Та найбільше дісталося Хрещатику, центральна вулиця вперше пережила щось подібне. Вода за кілька секунд піднялася вище проїжджої частини. Їхати туди не наважувалися навіть відчайдушні таксисти та водії позашляховиків.

Підземна частина середмістя затонула, вранці власники магазинів рахували збитки. Кияни кажуть, що нічого подібного раніше не бачили. У проблемах винуватять погані ливнівки, а відтак – комунальників і місто. Натомість у КМДА кажуть, що з такою стихією впоратися неможливо, а дренажна система на Хрещатику працювала на 100%. Чиновники показують фото затоплених Нью-Йорка і Берліна, аби переконати, що від раптових потопів не застраховане жодне місто. "Десять сантиметрів мулу, який просувався вздовж обох сторін Хрещатика, гілки, листя, які пересувалися з великою швидкістю – фактично не дали змоги воді потрапляти у зливоприймальні решітки", - пояснив Пантелеєв.

Сильний вітер зривав дахи з літніх майданчиків та кіосків, повалена електроопора розрізала машину навпіл. Завалився аварійний будинок на Хрещатику. Рятувальники ледь встигали впоратися з наслідками негоди. Небайдужий водій розчищував під’їзд до Києва самотужки. "Треба ж допомагати. Я водій. Скільки ж так їздити – це аварійні ситуації, затори", - пояснив Ігор Донсков. Аварію, в яку б не повірив, якби не побачив, фіксує інспектор на вулиці Гоголівській – там висока вода прибила дві припарковані машини одна на одну і в паркан. Відкачувати воду, прибирати гілля, сміття, вимиту бруківку та болото, яке товстим шаром вкрило середмістя, вивели понад тисячу комунальників і півсотні одиниць техніки.

"Вже о 03:15 ночі служби утримання вулично-дорожньої мережі, гідротехнічні підрозділи та спецтехніка підприємств комунальної корпорації "Київавтодор" були залучені до подолання наслідків. Упродовж ночі мало місце 23 обриви дротів зовнішнього освітлення та падіння одної опори на автомобіль на бульв. Верховної Ради. Крім того, внаслідок шквального вітру було повалено близько 200 дерев, листя та гілки яких закупорювали зливоприймачі, що ускладнювало пропуск води. О 05.00 год. ранку було ліквідовано підтоплення проїзної частини Броварського проспекту в районі станції метро "Чернігівська" та на Лівобережній площі. Загалом, станом на 06:00 год., завдяки інтенсивній злагодженій роботі дорожників було ліквідовано 34 підтоплення на вулично-дорожній мережі міста, а станом на 10.00 год. – усунено підтоплення на 43 ділянках. Вдень всі сили підприємств комунальної корпорації "Київавтодор" задіяні для приведення дорожньої мережі столиці до належного санітарного стану", - повідомили в Київавтодорі.

Епіцентр грозового фронту зі столиці перемістився на Чернігівщину та Сумщину.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie