Під стінами Мінрегіону протестували люди, які не хочуть об'єднуватися із сусіднім селом

Дата публікації
Перегляди
1421
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Під стінами Мінрегіону протестували люди, які не хочуть об'єднуватися із сусіднім селом

Люди погрожують перекрити трасу державного значення.

Мешканці села Гореничі, у Київській області, не хочуть об'єднуватись із сусідньою Білогородкою, як їм наполегливо радить влада. Селяни переконують, що здатні самі зорганізувати об'єднану територіальну громаду, бо мають для цього й інфраструктуру, і кошти. Вони навіть погрожують, якщо до них не дослухаються, перекрити трасу державного значення, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Обурені люди, які вийшли з протестом під Мінрегіон у Києві, кажуть, що їм обіцяли вільне об'єднання у громади, але зараз намагаються зігнати всіх докупи.

"Білогородський бюджет удвічі нижчий за наш, близько 20 мільйонів, і зареєстровано там близько 15 тисяч. Людей більше, грошей менше. Тож ми їм потрібні як придаток, щоб їм було комфортно і гарно жити", - каже жінка.

Село Гореничі Київської області не хоче об'єднуватись у ОТГ із сусіднім селом Білогородка

Село Гореничі Київської області не хоче об'єднуватись у ОТГ із сусіднім селом Білогородка

Місцевий будинок культури, який тільки нещодавно оновили, є гордістю Гореничів. Нині ж люди побоюються, що з приєднанням до Білогородки їхні гроші підуть до сусідів.

"Навіщо нам до когось приєднуватися, якщо ми можемо самостійно. У нас є перспектива. Ми хочемо бути незалежними, і я думаю, ми заслуговуємо на це. І наша громада також", - наголошує директорка місцевої школи.

Тим часом голова Білогородки зізнається, що раніше хотів такого об'єднання. Але вже зрозумів, що мешканці сусіднього села мають інші погляди. І підтверджує, що у його села бюджет дійсно менший.

"Ніхто не наполягає. Просто була пропозиція як для рівноправних громад", - каже Білогородський сільський голова Максим Зуєв.

Примусу не повинно бути - це вже реакція міністерства розвитку громад. Час спливає, але всі населені пункти в Україні, згідно із законодавством, ще можуть запропонувати свої об'єднання.

"Зараз намагаються застрибнути, як то кажуть, в останній вагон. Ніщо не заважає і не заперечує пройти відповідну процедуру, ухвалити відповідні рішення, подати їх до ОДА", - каже Сергій Шаров, гендиректор директорату з питань місцевого самоврядування Міністерства розвитку громад.

Як відомо, у мальовничому селі на березі Ірпеня були розташовані будинки колишніх прокурорів Віктора Пшонки та Юрія Луценка. А ще там мала будинок Валерія Гонтарєва, проте минулого року він згорів під час пожежі.

Олександр Загородний

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1421
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація