Лікарню планують реорганізувати.
Батьки тяжкохворих пацієнтів сьомої київської лікарні прийшли до Адміністрації президента із проханням не реорганізовувати медичний заклад.
Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Вони бояться, що малеча залишиться без кваліфікованої допомоги. Під Адміністрацією президента батьки просять главу держави скасувати проект рішення про реорганізацію сьомої київської лікарні.
Савелій у лікарні постійний пацієнт. Його організм сприймає власні нирки як чужорідні і поступово знищує їх, пояснює мама хлопчика.
"Якщо їх не лікувати, не підтримувати, то це буде летальний результат. Летальний результат навіть. Тобто дитина росте з цим розумінням", - каже вона.
Лікарі змогли стабілізувати стан хлопчика, однак тепер з'явилася загроза закриття нефрологічного відділення, де лікують хвороби нирок. Оксану це шокує.
У КМДА вирішили об'єднати сьому дитячу лікарню Києва та міський центр нейрохірургії, які розташовані в одному приміщенні. І створити заклад інтенсивного лікування політравм.
"У жодній дитячій лікарні міста Києва, саме в лікарні муніципальній, не надається така медична допомога", - пояснює директор департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.
У КМДА кажуть, що реорганізація ніяк не вплине на пацієнтів. Усі відділення лікарні продовжать працювати. Щоправда, додають - лікуватимуться передусім кияни. А пацієнти з інших міст мають платити гроші.
Сюди справді з'їжджаються пацієнти з усієї країни. І не тому, що лікування безкоштовне. А тому, що тут сильні лікарі. Нефрологічне відділення - це клінічна база Академії медичних наук. Тут приймають лише найскладніших пацієнтів.
"Ми виконуємо функцію потужного діагностичного центру для найважчих пацієнтів, де не можуть поставити діагноз за місцем проживання, і лікування найважчих хворих", - пояснює керівник відділу дитячої нефрології Інгретта Багдасарова.
Куди тепер мають бігти батьки з хворими дітьми - невідомо. В інституті нефрології кажуть, що відділення можна перенести лише в багатопрофільну лікарню. А такої в межах Києва поки що не мають.
"Це має бути багатопрофільна дитяча лікарня, тому що діти можуть мати проблеми не тільки з нирками. На фоні лікування можуть виникати різноманітні ускладнення, які пошкоджують різні органи і системи, аж до формування невідкладних станів", - пояснює директор Інституту нефрології НАМН України Микола Колесник.
У МОЗ кажуть, що відмовляти в медичній допомозі - неприпустимо. Коли з 2020-го року запрацює система "гроші за пацієнтом", то всі українці матимуть однаковий доступ до послуг. Та наразі - вивчатимуть юридичну складову реформування лікарні. Батьки ж тим часом сподіваються, що остаточно рішення в КМДА не ухвалять, і діти зможуть продовжити лікування.