Під стінами АП батьки тяжкохворих пацієнтів провели мітинг із проханням не закривати медзаклад, де лікуються їхні діти

Під стінами АП батьки тяжкохворих пацієнтів провели мітинг із проханням не закривати медзаклад, де лікуються їхні діти

Фото: ТСН

Лікарню планують реорганізувати.

Батьки тяжкохворих пацієнтів сьомої київської лікарні прийшли до Адміністрації президента із проханням не реорганізовувати медичний заклад.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Вони бояться, що малеча залишиться без кваліфікованої допомоги. Під Адміністрацією президента батьки просять главу держави скасувати проект рішення про реорганізацію сьомої київської лікарні.

Савелій у лікарні постійний пацієнт. Його організм сприймає власні нирки як чужорідні і поступово знищує їх, пояснює мама хлопчика.

"Якщо їх не лікувати, не підтримувати, то це буде летальний результат. Летальний результат навіть. Тобто дитина росте з цим розумінням", - каже вона.

Батьки тяжкохворих пацієнтів виступили проти реорганізації лікарні

Батьки тяжкохворих пацієнтів виступили проти реорганізації лікарні

Лікарі змогли стабілізувати стан хлопчика, однак тепер з'явилася загроза закриття нефрологічного відділення, де лікують хвороби нирок. Оксану це шокує.

У КМДА вирішили об'єднати сьому дитячу лікарню Києва та міський центр нейрохірургії, які розташовані в одному приміщенні. І створити заклад інтенсивного лікування політравм.

"У жодній дитячій лікарні міста Києва, саме в лікарні муніципальній, не надається така медична допомога", - пояснює  директор департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.

У КМДА кажуть, що реорганізація ніяк не вплине на пацієнтів. Усі відділення лікарні продовжать працювати. Щоправда, додають - лікуватимуться передусім кияни. А пацієнти з інших міст мають платити гроші.

Сюди справді з'їжджаються пацієнти з усієї країни. І не тому, що лікування безкоштовне. А тому, що тут сильні лікарі. Нефрологічне відділення - це клінічна база Академії медичних наук. Тут приймають лише найскладніших пацієнтів.

"Ми виконуємо функцію потужного діагностичного центру для найважчих пацієнтів, де не можуть поставити діагноз за місцем проживання, і лікування найважчих хворих", - пояснює керівник відділу дитячої нефрології Інгретта Багдасарова.

Куди тепер мають бігти батьки з хворими дітьми - невідомо. В інституті нефрології кажуть, що відділення можна перенести лише в багатопрофільну лікарню. А такої в межах Києва поки що не мають.

"Це має бути багатопрофільна дитяча лікарня, тому що діти можуть мати проблеми не тільки з нирками. На фоні лікування можуть виникати різноманітні ускладнення, які пошкоджують різні органи і системи, аж до формування невідкладних станів", - пояснює директор Інституту нефрології НАМН України Микола Колесник.

У МОЗ кажуть, що відмовляти в медичній допомозі - неприпустимо. Коли з 2020-го року запрацює система "гроші за пацієнтом", то всі українці матимуть однаковий доступ до послуг. Та наразі - вивчатимуть юридичну складову реформування лікарні. Батьки ж тим часом сподіваються, що остаточно рішення в КМДА не ухвалять, і діти зможуть продовжити лікування.

Інна Власова

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація