Під Києвом виявили звалище старої оргтехніки: відео

Під Києвом виявили звалище старої оргтехніки: відео

Фото: ТСН.ua

"Сніданок" розбирався, що треба робити з подібними речами.

Ціле звалище старої оргтехніки знайшли на Київщині. Правоохоронці нині з'ясовують, хто ж міг його створити.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Кореспондент "Сніданку" Антон Пшеничний вирушив на місце, де заховали непотріб, щоб подивитись, чи почали розбирати це технозвалище, та розібратися, що треба робити з подібними речами.

"Я перебуваю в селі Рожни. Це Броварський район Київщини, від Києва близько 40 кілометрів. І саме тут місцеві жителі абсолютно випадково виявили ціле звалище оргтехніки. Тут і комп’ютери: різні монітори, клавіатури та інше, і старі банківські термінали. Все це вивезли в ліс, викопали яму, скинули, прикопали і ... поїхали. Небайдужі жителі вже звернулись до правоохоронців, написали заяви і тепер поліція має з’ясувати, хто ж таку капость зробив. Цікаво те, що порушники робили хитро. Недалеко звідси знайшли ще одну яму з технікою. Дещо меншу. Тобто хтось, щоб приховати все це, розкидав відходи в декількох місцях. Можливо, є ще точки", - розповідає наш кореспондент.

Одразу варто пояснити, це порушення. Так, відповідно до Закону України "Про відходи", забороняється несанкціоноване скидання відходів на території населених пунктів та в інших місцях. Тобто викидати відходи дозволяється лише у спеціально відведених для цього місцях, які не допускають негативного впливу на довкілля та здоров’я людей.

У тому ж законі "Про відходи" доволі загально прописано, що людина, яка викинула значний обсяг сміття десь у лісі, може нести дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність.

Проте максимальна відповідальність за таке – це штраф від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів. Це від 340 до 1360 гривень. 2005 року парламентарі ухвалювали постанову, якою зобов’язувались до 2006 року удосконалити екологічне законодавство, проте якось не склалось.

І тепер повертаємось до нашої ями. Усе це щонайменше мали б відправити на звалище. Проте в Україні є компанії, які займаються утилізацією подібних відходів. Як це відбувається, розповіла спеціалістка з управління відходами Христина Литвиненко.

"Електронне обладнання, побутова і офісна техніка класифікуються як небезпечні відходи через вміст у них ртуті, кадмію, свинцю, олова та інших хімічних елементів і сполук. Кожен пристрій наші фахівці розбирають вручну, поділяють їх на компоненти, складові, відокремлюють компоненти, які можна переробити, і на компоненти, які не підлягають повторній переробці. Сортують по типу матеріалу - це пластик, скло, метал, плати тощо. І далі відсортовані відходи ми накопичуємо і вже передаємо на утилізацію", - пояснила Литвиненко.

Одна з компаній, з якою зв'язувався "Сніданок", одиничні прилади від населення приймають абсолютно безкоштовно. Платним є вивіз великої кількості техніки на переробку. І подібні компанії є по всій Україні. Тож якщо ваш ноутбук чи смартфон повністю своє віджив, не несіть його на смітник, здайте на утилізацію.

Нагадаємо, у березні 2021 року знову спалахнув скандал із мандрівним сміттям зі Львова. На цей раз львівські відходи нібито знайшли на околиці с. Будичани Житомирської області. Там, на території цегельного заводу, який не працює, виявили 40 тонн побутового та промислового сміття, а ще – документи зі Львова. Через це житомирська поліція уже розпочала розслідування. 

В Київській області знайшли ціле звалище старої оргтехніки

В Київській області знайшли ціле звалище старої оргтехніки

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація