Під Києвом виявили пташиний грип: одразу в кількох селищах ввели карантин

Під Києвом виявили пташиний грип: одразу в кількох селищах ввели карантин

Фото: pixabay.com

Спалах пташиного грипу зафіксували у Бучанському районі.

Поблизу Києва в кількох селах виявили вірус пташиного грипу. Недугу зафіксували в селищі Клавдієво-Тарасове і Гостомель, Бучацького району.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба в Київській області та інформують в Немішаївській громаді.

Так, про загибель курей у себе на подвір’ї повідомила мешканка селища Клавдієво-Тарасове. Коли ж фахівці приїхали на місце, вони нараховували 48 курей та 20 качок. Зі слів господарки упродовж чотирьох днів загинуло 20 голів курей. Експертиза та дослідження підтвердили у мертвих птахів РНК вірусу пташиного грипу.

У зв'язку з цим, місцева влада ухвалила:

  • Запровадити карантин від 17 лютого 2021 року.
  • Визначити буферною зоною (зона захисту) радіусом 3 кілометри від епізоотичного осередку, до якої ввійшла територія населеного пункта селища Клавдієво-Тарасове.
  • Визначити зоною спостереження (зона нагляду) територію радіусом 10 кілометрів від епізоотичного осередку до якої увійшли населені пункти Бучанського району: сел. Бородянка, сел. Бабинці, с. Пилиповичі, с. Буда-Бабинецька, с. Нова Гребля, с. Дружня, с. Вабля, с. Пороскотень, с. Микуличі, сел. Немішаєве, с. Діброва, с. Козинці, а також птахогосподарство ТОВ "ВТК" "Ранко".

Крім того, за інформацією Держпродспоживслужби, пташиний грип зафіксували в одному з приватних домогосподарств котеджного містечка "Канадське селище", селища Гостомель.

"Відповідно до рішень комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Гостомельській селищній раді, при Ірпінській міській раді і Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бучанській міській раді, від 19.01.2021 введено карантин щодо грипу птиці, застосовано зонування і запроваджено обмеження", — йдеться у повідомленні.

До зони захисту потрапили: територія навколо "Канадського селища" радіусом 3 км, до якої включено котеджне містечко "Канадське селище" та частина території селища Гостомель (місцевість Мостище) Київської області.

До зони нагляду потрапили: територія навколо "Канадського селища" радіусом 10 км, до якої включено населені пункти Київської області: с. Мощун, с. Горенка, селище Гостомель, смт Коцюбинське, м. Ірпінь, м. Буча.

Наразі, Держпродспоживслужба в Київській області вживає заходи з локалізації та недопущення розповсюдження захворювання. Птахів мають ліквідувати. 

"Мешканців населених пунктів, що увійшли до зон захисту та нагляду, просимо з розумінням поставитися до дій працівників Держпродспоживслужби та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення грипу птиці на інші території", — сказано в повідомленні.

Нагадаємо, у селі Кандибине Миколаївської області зафіксували спалах пташиного грипу. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація