Під Києвом відкриють для відвідувачів ведмежий реабілітаційний центр: фото

Реабілітаційний центр розташований на околиці селища Чубинське.

Під Києвом відкривають для відвідувачів ведмежий реабілітаційний центр.

Вже завтра, 6 серпня, центр реабілітації ведмедів "Біла скеля" відкриє двері для відвідувачів. Реабілітаційний центр повністю готовий. Він розташований на околиці селища Чубинське (Бориспільський район) на вул. Липневій, 1.

Про це йдеться на офіційній сторінці притулку для ведмедів WHITE ROCK Bear Shelter, що були врятовані з жорстоких умов.

"Мета існування реабцентру "Біла скеля" — не розвага для людей, а просвітництво. Обираючи між дозвіллям громадян та потребами ведмедів, у "Білій Скелі" ми надаємо перевагу потребам ведмедів, — пояснює столична науковця Марина Шквиря. — Зокрема, ми не будемо кликати тварин підійти ближче заради гарного відео, не дозволимо годувати ведмедів. Ми не приймаємо корми від відвідувачів без попередньої домовленості. До того, кількох ведмедів ми свідомо розмістили на великій відстані від шляху відвідування. Наприклад, врятована з жахливого Покровського звіринця ведмедиця Мальвіна досі дуже лякається людей і підпускати до неї близько відвідувачів — зайвий стрес для неї".

Марина Шквиря підкреслює, що готова нескінченно розповідати безліч цікавинок про природну поведінку ведмедів, розвіювати міфи щодо ведмедів та міжнародних стандартів їх утримання, розповідати сумні історії життя ведмедів до порятунку, розкривати жахливу сутність контактних звіринців та цирків із тваринами — все для того, щоб якомога більше людей змінило своє споживацьке ставлення до диких тварин на ставлення із повагою до них.

Нагадаємо, раніше з відомої страусової ферми, що біля Ясногородки під Києвом, куди стікаються натовпи туристів, зоозахисники домоглися передачі п'яти ведмежат та трьох левенят. Ведмедики перебували на реабілітації у "Білій скелі". Вони були недогодовані, та й годували їх не правильно: швидкими вуглеводами, манною кашею, пряниками, солодощами для того, щоби тварини швидше стомлювалися і їх легше було обіймати під час фотографування. Наразі малюків передали до знаменитого реабцентру "Домажир". З левенятами ситуація була ще гіршою, вони потрапили на реабілітацію з переломами лап. Їх лікують та доглядають у реабілітаційному центрі "Притулок для диких тварин", що поряд з "Білою скелею".

"Людям, що до нас прийдуть, ми розповімо й про сумну долю майже сліпої тянь-шанської ведмедиці, яка 21 рік пропрацювала в цирку. Коли вона стала не здатна виступати — жила у клітці в гаражах в Білогородці під Києвом. Ми її врешті решт забрали до себе. Думаю, відвідувачі після почутого, на виставу з ведмедями, скоріш за все, більше не підуть, — говорить Марина Шквиря. — Я розповіла про кількох підопічних "Білої скелі". Але у нас ще є Синочок та інші клишоногі. У минулому він був цирковим ведмедем і два тижні боявся вийти у вольєр з клітки. Він має дуже лагідний характер і неймовірно красивий шоколадно-каштановий колір шерсті".

Територія "Білої скелі" розташована просто неба та відтворює один з типових біотопів бурого ведмедя — вкрита високою травою та має звичайну пішохідну стежку.

Крім того, притулок поки що недооблаштований об’єктами комфорту для людей — альтанками, навісами, фотозонами.

"Щиро бажаємо, щоб ведмедики, коли ви завітаєте до "Білої скелі", були прихильними до вас: не ховались у барлогах, а підходили ближче, гралися, плюхались у воді, показували вам свої надзвичайно чудові п’яточки, — говорить Марина Шквиря. — Також хотіли б зорієнтувати всіх охочих щодо правил та деяких інших аспектів відвідування нової "Білої скелі": відвідування (докладніше тут) для неорганізованих груп буде відбуватись з п’ятниці по неділю, у певні проміжки часу та невеликими групами — до 25 осіб. Для організованих турів від агенцій можливий вхід в інші дні за попереднім записом".

Повʼязані теми:

Наступна публікація