Під Києвом поховали трагічно загиблого на будівництві 17-річного підлітка

Під Києвом поховали трагічно загиблого на будівництві 17-річного підлітка

Дата публікації
Перегляди
6581
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Під Києвом поховали трагічно загиблого на будівництві 17-річного підлітка

На хлопця завалилася важка стіна з бетонних блоків.

На Київщині поховали 17-річного Дмитра Шупика, якого розчавили бетонні блоки на будівництві в столиці, де хлопець підпрацьовував разом із трьома школярами. Обурені батьки вимагають розслідування та покарання тих, хто брав дітей на роботу, не питаючи про вік, і ще й не підсобними робітниками, а посилав на важку працю в котлован, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На прощання з Дмитром прийшло мало не все село, батьки не тямили себе від горя, бо це був їх єдиний син. Він закінчував 11-й клас і мріяв стати геодезистом, цікавився підземним будівництвом. Підробіток знайшов в Інтернеті, тато це підтримав, бо наймали хлопця, як підсобника. Що насправді там робили, він дізнався лише після трагедії. "Діма хотів купити дівчині подарунок на 14 лютого, а потім купити собі мопед. Хотів доказати, що він самостійний і сам може заробляти гроші. Бачите, як сталось", - кажуть однокласники.

На будівництві, де загинув підліток, дітей навантажували дорослою роботою

На будівництві, де загинув підліток, дітей навантажували дорослою роботою

Біля стіни, що завалилась, Назар стояв за день до трагедії, коли їх брали на роботу. Хлопець твердить, що з дорослих нікого не цікавило, скільки їм років – школярам просто видали шоломи, дали відбійний молоток та відправили у 6-метровий котлован. "Сказали відбивати залізобетонні столи, котрі були вкопані в землю, під певний рівень. Нам казали, що ми будемо просто різноробочими", - розповів він. Працювали діти переважно по вихідних, бо на забудові платили лише за повний робочий день – це 300-400 гривень.

Зараз на будівництві тиша – роботи призупинено. Одразу після загибелі хлопця поліція затримала представника генерального підрядника та субпідрядника, проте згодом їх відпустили. Представники забудовника на контакт із пресою не йдуть. У службі з питань праці кажуть, що порушення очевидні, бо підліткам заборонено  працювати на тяжких підземних роботах, повний робочий день та по вихідних. Проте сама служба завадити таким порушенням не може, бо з початку року діє мораторій на будь-які перевірки. У профспілці будівельників кажуть, що нелегальна зайнятість у будівельній сфері сягає 50%, а молодь – це дешева робоча сила. Їх наймають ще й тому, що професіонали їдуть заробляти гроші за кордоном.

Батьки школярів приїхали на забудову з лампадками та фотографіями загиблого хлопця та пообіцяли, що цю справу так не залишать. "Моя дитина ходила без мого відома. Я дізналася, коли трапилася ця трагедія. Я взагалі не розумію, як дитину в 17 років могли відправити на роботи в котловані", - каже одна з матерів. Керівників будівництва вони прагнуть покарати за безвідповідальне ставлення до роботи. За фактом порушення охорони праці вже відкрито кримінальне провадження, триває слідство.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6581
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація