Під Києвом п’ять днів поспіль триває блокада столичного сміттєзвалища – КМДА

Дата публікації
Перегляди
1832
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Під Києвом п’ять днів поспіль триває блокада столичного сміттєзвалища – КМДА

Фото: УНІАН

Комунальники кажуть, що не знають ні активістів, ні мети їхніх дій.

Полігон твердих побутових відходів № 5 у селі Підгірці заблоковано невідомими особами. Про це заявив голова правління ПрАТ "Київспецтранс" Андрій Грущинський.

Як повідомляє прес-служба КМДА, блокада триває від 14 вересня. Вимоги людей, котрі її здійснюють, комунальникам невідомі. "Блокування полігону триває, ситуація досягає критичного рівня, оскільки втручання в роботу стратегічного об’єкту, який приймає до 40% київського сміття, може призвести до серйозних екологічних наслідків для міста та навколишніх населених пунктів", - заявив Грущинський.

У Києві планують побудувати сучасний сміттєпереробний завод

У Києві планують побудувати сучасний сміттєпереробний завод

За його словами, через дії невідомих осіб було припинено роботи з накриття першої карти полігону ґрунтом. Це, на думку комунальника, не сприяє покращенню екологічної обстановки навколо. "Під загрозою також опинилася підготовка полігону до закриття, а саме: роботи з укріплення захисних дамб, з переробки фільтрату та інші", – пояснив він.

Керівник "Київспецтрансу" запевнив, що разом із КМДА та жителями навколишніх сіл триває процес підготовки полігону № 5 до закриття. "Ми наголошуємо, що закриття полігону в існуючому вигляді небезпечне, а вирішення організаторами цієї акції власних корисних інтересів за рахунок безпеки людей є неприйнятним", - наголосив Грущинський.

"Немає альтернативи тому, що Київ має припинити захоронення сміття та отримати сучасний завод з його переробки – саме такий завод ми побудуємо за два роки. Але проблему треба вирішувати всебічно і цивілізовано. Без попередніх робіт з укріплення полігону та подальшої його рекультивації це місце стане екологічною бомбою уповільненої дії", – підсумував він.

Як повідомлялося, реконструкція та рекультивація полігону твердих побутових відходів № 5 у селі Підгірці обійдуться у близько 500 млн грн. Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв у серпні розповів, що сміттєзвалище поблизу села Підгірці переповнене відходами. Токсична рідина, яку виділяють відходи, загрожує довкіллю. Щоб вберегти столицю від сміттєвого лиха, в Києві хочуть побудувати сучасний сміттєпереробний завод. За словами мера Києва Віталія Кличка, зараз тривають роботи з реконструкції та підкріплення дамби на полігоні і переробки фільтрату.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1832
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація