Перукарні, кафе, ательє: Кличко розповів про перший етап послаблення карантину у Києві

Перукарні, кафе, ательє: Кличко розповів про перший етап послаблення карантину у Києві

Фото: УНІАН

Також у столиці відкриють для прогулянок парки та сквери.

У Києві від 12 травня почнеться перший етап послаблення карантинних обмежень, запроваджених у зв’язку з поширенням коронавірусу, якщо не зросте кількість захворілих.

Про це заявив під час онлайн-брифінгу мер столиці Віталій Кличко.

"Міська влада підготувала план першого етапу виходу з обмежень в столиці. Зазначу, це не зняття обмежень, а їх послаблення. Якщо за тиждень-два після їх запровадження ми не побачимо стійкої динаміки захворювання, тоді будемо переходити до другого етапу. Якщо ні - то до другого етапу не перейдемо. У разі погіршення ситуації будемо повертатися до карантину. Це потрібно зрозуміти", - наголосив він.

За словами Кличка, підприємства та організації повинні суворо дотримуватися регламентів своєї роботи, а всі кияни - елементарних правил безпеки.

"На першому етапі у Києві дозволено роботу непродовольчих магазинів загальною площею до 300 кв.м із вимогою присутності не більше 1 відвідувача на 10 кв.м площі, обов’язкове санітарне оброблення приміщень двічі на день. Зможуть розпочати роботу і перукарні та салони краси - винятково за попереднім записом, не більше 1 клієнта на кожну послугу одночасно з вимогою санітарного оброблення або кварцювання робочого місця після кожного клієнта. Кав’ярні, як і ресторани, матимуть можливість працювати на виніс з вимогою санітарного оброблення двічі на день. Також дозволимо роботу тимчасових споруд із забороною споживання їжі та напоїв на місці. Працюватимуть і невеликі виробництва непродовольчих товарів і підприємства побутового обслуговування, ательє, побутові послуги з дотриманням вимоги - не більше 1 співробітника та 1 клієнта на 10 кв.м. Буде дозволена робота адвокатськихнотаріальних бюро, аудиторів теж із вимогою не більше 1 відвідувача на 10 кв.м площі того приміщення, де вони працюють. Також зможуть працювати автокінотеатри", - розповів він.

Також Кличко наголосив, що в усіх установах та підприємствах обов’язкова термометрія співробітників та відвідувачів.

"Якщо клієнт без маски - його не впускатимуть до приміщення. Або це відповідальність того, хто надає послуги. Він повинен забезпечити клієнта маскою", - зазначив мер столиці.

Водночас на першому етапі не відкриють великі торговельні центри та магазини.

"Відкриємо і столичні парки та сквери - нарешті гарна погода. Але групами не більше двох людей або двоє дорослих і двоє дітей", - додав він.

Окремо Кличко висловив сподівання, що уряд внесе ринки в перелік об’єктів, яким дозволено працювати. 

"На першому етапі послаблення зачиненими залишаються школи та дитячі садки, дитячі та спортивні майданчики, прибережні зони відпочинку. Послаблення обмежень щодо їх відвідування буде вже наступним етапом. Громадський транспорт на першому етапі продовжить працювати поки в обмеженому режимі. Приватний бізнес має вирішити питання підвезення своїх працівників на роботу. Метро в столиці відкриється за рішенням уряду. Приміський транспорт урядовці пообіцяли відкрити в першу чергу", - зауважив міський голова, закликавши мешканців перебувати у публічних місцях у захисних масках.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація